IKS na 29 dni

Tegoroczny luty ma o jeden dzień więcej niż zazwyczaj, tym bardzie warto zaopatrzyć się w "IKS-a".

Okładka numeru czasopisma "IKS Kulturapoznan.pl" numer luty 2024 - grafika artykułu
"IKS Kulturapoznan.pl" nr luty 2024

W lutowym numerze "IKS Kulturapoznan.pl" m.in.:

Ferie w Poznaniu, czyli zima w mieście wcale nie musi być nudna! Warsztaty, spektakle, spotkania z kulturą - zdecydowanie będzie w czym wybierać. Co można robić kulturalnego w czasie wolnym od szkoły od 12 do 25 lutego, kiedy nie wyjeżdża się z miasta? Podpowiadamy!

Rozmowa z Piotrem Scholzem z Blue Jazz Orchestra. Na początku miesiąca (4.02) swój kolejny koncert zagra jedyna jak do tej pory profesjonalna orkiestra jazzowa w kraju działająca przy klubie muzycznym Blue Note. Pytamy je kierownika artystycznego co (nie tylko jazzowego) słychać w zespole i jak się tworzy współczesny big-band.

Bądź gotowy do drogi, Papierowy księżyc. Te przeboje w Polsce zna chyba każdy. Już 9 lutego w Auli Artis usłyszymy Halinę Frąckowiak obchodzącą swój artystyczny jubileusz 60 lat na scenie.

Spójrz w niebo. Prof. Piotr Pokora opowiada o literackich i astronomicznych skarbach, które od połowy lutego zobaczymy na wystawie Astronomia i księgi. Wokół "De revolutionibus" Mikołaja Kopernika w Bibliotece Raczyńskich.

oprac. red.