IKS wrześniowo

Młodsi wracają do szkoły, nieco starsi do pracy, a poznańska kultura osładza koniec wakacji przebogatą ofertą wydarzeń. Będziemy łapać ostatnie promienie słońca podczas wydarzeń plenerowych, a przed deszczem chować się w salach koncertowych, galeriach i muzeach.

IKS wrzesień 2023 - grafika artykułu
IKS wrzesień 2023

We wrześniowym numerze znajdziecie m.in.:

Zapowiedzi festiwali i koncertów: pozostających wciąż w urlopowym klimacie, plenerowych Festiwalu Kierskiego i festiwalu Letnie Brzmienia, refleksyjnego koncertu Doroty Miśkiewicz & Toninho Horty, dla moli książkowych mrożącego krew w żyłach Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda i łączącego historię z teraźniejszością festiwalu "Rusałka - jezioro które łączy".

Recenzje najnowszego tomiku Marcina Świetlickiego Sierotka i spektaklu dla dzieci Włoszczyzna.

Rozmowy z Joanną Brejwo i Agatą Miśko z Biblioteki Raczyńskich o nawiązującym do okresu PRL cyklu Dzieciństwo na trzepaku, z Krzysztofem Wawrzyniakiem i Lechem Łuczakiem o klubie Blue Note w jego nowej odsłonie, z Piotrem Soroką o 30-leciu poznańskiego zespołu jazzowego Dixie Company i 15. edycji Poznań Old Jazz Festival.

A dla miłośników przeszłości teksty historyczne, np. o dawnych Garbarach i najtragiczniejszej katastrofie tramwajowej w historii komunikacji miejskiej w Poznaniu.

oprac. red.

sieci społecznościowe