Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2022 - przedłużamy nabór

Startujemy z najnowszą edycją Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych, które powstały w 2022 roku. Trafią one na wystawę pokonkursową, która odbędzie się latem w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.

Zielone tło z globusem w kształcie płyty winylowej - grafika artykułu
Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2022

Nabór prac konkursowych zakończy się 19 marca 2023 roku. Wszystkie zgłoszenia, które spełnią wymogi formalne, zostaną przekazane do oceny jury. Kryteriami oceny okładek będą m.in. walory artystyczne okładki, oryginalność pomysłu, jakość typografii, warsztat, spójność koncepcji graficznej z treścią muzyczną.

W czasie wernisażu wystawy poznamy nazwiska zwycięzców, których wyłoni jury konkursu, przyznając trzy nagrody główne, Nagrodę im. Rosława Szaybo oraz Nagrodę Specjalną za Edytorstwo. Ogólna pula nagród wyniesie 20 tysięcy złotych, przy czym laureat pierwszej nagrody otrzyma 5 tysięcy złotych. Kontynuowana będzie także idea Nagrody Publiczności, której laureat zostanie wyłoniony w drodze głosowania osób odwiedzających Galerię w czasie wystawy pokonkursowej.

Regulamin konkursu wraz z zasadami zgłoszeń dostępny jest na stronach Wydawnictwa Miejskiego Posnania wm.poznan.pl oraz na stronie konkurs3030.pl

 --------------------------------------------------------

Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2022

Nabór prac: 13.02-13.03.2023 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Poznania

Patronat medialny:

Muzyk.net - Fachowe Czasopismo Muzyczne

TopGuitar.pl - Tygodnik Gitarzystów

KoncertyiFestiwale.pl - Świat muzyki na wyciągnięcie ręki

Kulturalne media

Radio Afera

Freshmag

Grafmag

FONT nie czcionka

kultura.poznan.pl

Miesięcznik IKS

Magazyn SZUM

Pan Winyl

sieci społecznościowe