Legenda o rogalach świętomarcińskich

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 3-8 lat na wyjątkowe rogalowe spotkanie!

4 aktorów ubranych w stroje z dawnej epoki stoją na środku sali. Kobieta i mężczyzna mają podniesione do góry ręce. Za nimi stoi 2 mężczyzn - jeden gra na skrzypcach, drugi na gitarze. Za nimi rozpościera się plansza z archiwalnym zdjęciem ul. Św. Marcin. Po lewej i po prawej stronie widać tańczące dzieci. - grafika artykułu
Legedna o rogalach świętomarcińskich

26.11.2023 r.

g. 11.00 - spektakl Teatru Mozaika z muzyką na żywo

Kto z Was lubi słodkie rogale i muzykę? Wierzymy, że wszyscy! Podczas spektaklu przeniesiemy się w odległe czasy na nie tak odległą ulicę Święty Marcin. Poznamy historię, dzięki której co roku w Poznaniu objadamy się rogalami świętomarcińskimi i razem je zrobimy. Dowiemy się też, kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, który postanowił zrobić coś bardzo dobrego dla innych ludzi... Do zabawy porwie wszystkich muzyka, taniec i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję przez Przemka Mazurka.

Spektakl skierowany jest do dzieci i/lub rodzin z dziećmi, zakłada wiele elementów interakcji oraz jest wieńczony rodzinną potańcówką.

(materiały udostępnione przez Teatr Mozaika)

g. 12.00 - warsztaty plastyczne

Zajęcia plastyczne, podczas których dzieci za pomocą różnych technik plastycznych stworzą własne rogaliki świętomarcińskie. Każdy cukiernik otrzyma certyfikat mistrza rogalowego. Warsztaty będą przeplatane z zajęciami z zakresu integracji sensorycznej.

---------------------------

Teatr Ósmego Dnia, ul. F. Ratajczaka 44 (II piętro)

Udział bezpłatny!

Obowiązują zapisy na: edukacja@wm.poznan.pl