Na majówkę i nie tylko

Majowy numer "IKS Kulturapoznan.pl" jest równie gorący jak pogoda za oknem. Zatem korzystajcie.

dwa egzemplarze majowego czasopisma "IKS Kulturapoznan.pl" jeden z widoczną okładką, pod nim egzemplarz otwarty na spisie treści - grafika artykułu
IKS kulturapoznan.pl maj 2024

W majowym numerze IKS-a:

Zapowiadamy m.in. Festiwal Fabuły, podczas którego spotkamy się m.in. z Grzegorzem Bogdałem, Marcinem Oskarem Czarnikiem, Olgą Górską i Jackiem Świdzińskim (wtedy też zostanie wręczona Poznańska Nagroda Literacka), Noc Muzeów (pamiętajcie, że otwarta po remoncie będzie Galeria Arsenał), 15. LGBT+ Film Festival, Enter Enea Festival z takimi gwiazdami jak m.in. Gard Nillsen's Supersonic Orchestra, Natalie Tenenbaum, Jesus Molina czy Kassa Overall, Bezsenność i piątą już odsłonę Millenium Docs Against Gravity oraz nietypowo w majowym numerze zapowiadamy czerwcowy Pyrkon, ale są ku temu powody...

Recenzujemy: zamkowe wystawy Michała Bugalskiego, który fotografując rodzinę, patrzy na nią z "czułością i dystansem badacza" jednocześnie i zbiorową Łataj, ceruj! Długie życie ubrań, której kuratorką jest Marta Smolińska, oraz najnowszą książkę Ryszarda Ćwirleja.

Rozmawiamy m.in. z Filipem Springerem o wystawie pokonkursowej Poznańskiej Nagrody Fotograficznej, Martą Sokołowską o Andrzeju Babińskim, Moniką Herkt w 10. rocznicę otwarcia Bramy Poznania.

W dziale historycznym dr Piotr Grzelczak przypomina jak powstawała i rozwijała się Biblioteka Raczyńskich, która w maju świętuje 195. rocznicę swojego istnienia.

oprac. red.