Czy wiecie, że dawni Śródczanie przez pokolenia nazywali sami siebie "wyspiarzami"? Tworzyli niezwykle zżytą, samowystarczalną enklawę, z której wyjazd do oddalonego Poznania był rzadkością i uchodził za zbyteczny. To właśnie ten unikalny lokalny koloryt i codzienność, bezpowrotnie zniszczone pod koniec lat 60. XX wieku przez budowę nowej trasy, ocaliliśmy na starych fotografiach.
Jeśli nie udało Wam się dotrzeć na otwarcie - nic straconego! Ekspozycja potrwa jeszcze przez dwa miesiące. Przyjdźcie i zobaczcie świat, który przetrwał w kadrach.
Tekst i fotografie: Fundacja Rozwoju Miasta Poznania