PKS-em po Polsce - nowa wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim

Wystawa PKS-em po Polsce jest zbiorem zdjęć wykonanych przez członków Polskiego Klubu Stereoskopowego podczas ich własnych wędrówek wzdłuż i wszerz naszego kraju. Na czterdziestu ośmiu slajdach można zobaczyć fascynujące obrazy z różnych stron Polski, a dzięki technice obrazowania stereoskopowego widz przenosi się w każde z tych miejsc, odbywając wspaniałą podróż bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek środka lokomocji.

Zdjecie przedstawia fragment skansenu - drewniany domek na pierwszym planie, drewaniany wiatrak w tle. - grafika artykułu
17.06-31.09.2024 r.

Polski Klub Stereoskopowy (PKS) powstał blisko 20 lat temu z inicjatywy Kasi i Borysa Wasiuków. Jest ciągle niewielką organizacją, ale bez przerwy rośnie w siłę, przyjmując nowych członków z całej Polski. Zrzeszeni w nim miłośnicy trójwymiaru wymieniają się doświadczeniem nie tylko za pośrednictwem internetu, ale również na plenerach w trakcie "Ogólnopolskich Weekendów Trójwymiarowych", podczas których powstają niesamowite zdjęcia i filmy w technologii 3D.

Klub należy do International Stereoscopic Union (Międzynarodowego Stowarzyszenia Stereoskopowego), dzięki czemu jego członkowie korzystają z możliwości oglądania najlepszych pokazów 3D z całego świata, a także mają okazję pochwalić się własnym dorobkiem. Członkostwo umożliwia również uczestniczenie w międzynarodowych konkursach fotografii 3D, także tych akceptowanych przez NSA (National Stereoscopic Association) i PSA (Photographic Society of America) - organizacje fotograficzne o światowym autorytecie.

Wystawa PKS-em po Polsce jest zbiorem zdjęć wykonanych przez członków Klubu podczas ich własnych wędrówek wzdłuż i wszerz naszego kraju. Na czterdziestu ośmiu slajdach można zobaczyć fascynujące obrazy z różnych stron Polski, a dzięki technice obrazowania stereoskopowego widz przenosi się w każde z tych miejsc, odbywając wspaniałą podróż bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek środka lokomocji.

Pilotami tej niesamowitej wycieczki są autorzy prezentowanych zdjęć: Katarzyna i Borys Wasiukowie, Maciej Samulski, Małgorzata Samulska, Krzysztof Jakubczak, Mirosław Majcher, Jerzy Mazur, Janusz Białas, Adam Piernikarczyk i Tomasz Bielawski.

Ruszamy, miłej podróży!

------------

PKS-em po Polsce. Fotografie Polskiego Klubu Stereoskopowego

17.06-30.09.2024

Fotoplastykon Poznański (wejście przez Centrum Informacji Kulturalnej, ul. F. Ratajczaka 44)

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
  • sobota: 10.00 - 17.00
  • niedziela: nieczynne

Ceny biletów:

  • normalny: 6 zł
  • ulgowy: 3 zł
  • rodzinny: 12 zł
  • grupowy (od 10 osób): 25 zł
  • Honorujemy Kartę OK Poznań, Kartę Dużej Rodziny oraz Poznańską Kartę Turystyczną