Praktyki wydawnicze 11-22.09.2023 r. - nabór

Zapraszamy studentów kierunków humanistycznych do udziału w praktykach wydawniczych, ktore odbędą się w terminie 11-22.09.20223 r. w siedzibie Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Cztery osoby trzymają w rękach otwarte książki - grafika artykułu
Praktyki wydawnicze 11-22.09.2023 r.

W ramach praktyk studenci poznają cykl produkcyjny wydawnictw (periodycznych i nieperiodycznych) - od zabudżetowania, poprzez planowanie i zamawianie materiałów autorskich, opracowanie szaty graficznej, redakcję, korektę, po druk. Uczą się także redagowania oraz pisania tekstów informacyjnych, felietonów, komentarzy. Opracowują materiały autorskie oraz piszą na tematy im zlecone, są delegowani na konkretne wydarzenia z zadaniem stworzenia tekstu. Przygotowane przez nich materiały są redagowane w ich obecności przez doświadczonych redaktorów i omawiane.

Studenci nabywają praktycznych umiejętności wymaganych od redaktora. Uczą się zdobywania informacji, rozmowy o tekście, pisania różnych publicystycznych i informacyjnych form dziennikarskich. Poznają także cykl produkcji publikacji, druku i mechanizmy promocji.

Praktyki mają formę wykładów i zajęć praktycznych i odbywają się w dwutygodniowych turnusach, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14.

Termin praktyk: 11-22.09.2023 r.

-------------------------------------------------

Osoby zainteresowane udziałem w stażach proszone są o przesłanie aplikacji w formie listu motywacyjnego, CV oraz skanu podpisanego "Formularza kandydata na staż studencki" na adres: edukacja@wm.poznan.pl.

Załączniki

sieci społecznościowe