Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota

Drugiej połowie lutego w naszym mieście będzie towarzyszyła kocia tematyka. A wszystko to za sprawą  Światowego Dnia Kota, który świętujemy 17 lutego.

1 - grafika artykułu
1

W organizację wydarzenia włączyły się Urząd Miasta (Wydział Gospodarki Komunalnej i Gabinet Prezydenta), Usługi Komunalne wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Poznaniu, Palmiarnia Poznańska oraz osoby i organizacje, które na co dzień zajmują się opieką nad kotami, w tym również wolno żyjącymi. 

Jak sama nazwa kociego święta wskazuje, kotom dedykowany jest wyłącznie jeden dzień w kalendarzu W naszym odczuciu to zdecydowanie za mało! Zdecydowaliśmy się zatem świętować przez najbliższe dwa tygodnie.

W tym czasie zapraszamy  do śledzenia wydarzenia na Facebooku Świętujemy Dzień Kota w Poznaniu gdzie każdego dnia będziemy dzielić się informacjami dotyczącymi kotów, ich zwyczajów i potrzeb. Zaprezentujemy organizacje, które na co dzień niosą pomoc kotom bezdomnym i wolno żyjącym. Przedstawimy sylwetki kotów znajdujących się obecnie pod opieką fundacji i Schroniska dla zwierząt, które czekają na nowe, wspaniałe domy.

Zachęcamy również do udziału z zbiórce kocich darów, która w dniach od 15 do 28 lutego będzie prowadzona w:

Schronisku dla zwierząt przy ul. Bukowskiej 266

  • od pon. do pt. w godzinach 10 - 17
  • w weekendy w godzinach 10 - 15

holu Palmiarni poznańskiej przy ul. Matejki 18

  • od wtorku do niedziel w godzinach 9 - 17

Na liście kocich potrzeb znajdują się:

Mokra i sucha karmy z wysoką zawartością mięsa (np.  Brit, Dolina Noteci, Butchers, Smilla, Feringa, Animonda Carny, Shmusy, Mac's, Grau, Royal Canin).

Karmy te są gwarancją dobrej jakości zgodnie z rekomendacjami Schroniska dla zwierząt
i  organizacji społecznych, których statutowym celem jest ochrona zwierząt. Należy pamiętać, że zwierzęta przebywające w schronisku i pod opieką fundacji mają inne potrzeby żywieniowe niż te mieszkające w domach. Niektóre z nich są chore albo przechodzą rekonwalescencję po wypadkach. Muszą dostawać najlepszą jakościowo karmę, aby ograniczyć ryzyko powikłań zdrowotnych.

Ręczniki papierowe, gąbki, środki czystości, podkłady, rękawiczki jednorazowe

Żwirek dla kotów: drewniany , kukurydziany, bentonitowy
(prosimy nie przekazywać żwirków silikonowych)

Kocie zabawki, miski, łopatki do czyszczenia kuwet, koce polarowe (prosimy nie przekazywać obróżek

Dla najmłodszych przygotowaliśmy konkurs plastyczny pt. "Dzień Kota - kocham, szanuję, dbam." - szczegóły już wkrótce na stronie www.poznan.pl/gk

Wykorzystajmy dobrze ten czas kociego świętowania. Do doskonała okazja do pogłębienia wiedzy na temat tego mruczącego gatunku, szansa na polepszenie losów poznańskich kociambrów oraz kto wie... może i pozyskania nowego przyjaciela.

sieci społecznościowe