Konferencja biznesowa dla obywateli Ukrainy "Ukraiński biznes w poznańskim stylu" już za nami!

Konferencja zakończyła 3-dniową część stacjonarną tegorocznej edycji Dni Przedsiębiorczości Poznań 2023

Konferencja biznesowa dla obywateli Ukrainy "Ukraiński biznes w poznańskim stylu" - grafika artykułu
Konferencja biznesowa dla obywateli Ukrainy "Ukraiński biznes w poznańskim stylu"

19 października 2023 w ramach 13. edycji Dni Przedsiębiorczości Poznań odbyła się odbyła się konferencja biznesowa pt. "Ukraiński biznes w poznańskim stylu" adresowana do migrantek i migrantów z Ukrainy, której celem była pomoc w aktywizacji gospodarczej, a także w rozwijaniu własnego biznesu.

Tak jak na poprzednich tego typu wydarzeniach, uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z usług strefy doradczej, w której dostępni byli eksperci z lokalnych instytucji takich jak Wydział Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, II Oddziału ZUS w Poznaniu,  Powiatowy Urząd Pracy, Wydział Prawny Urzędu Miasta Poznania, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Migrant Info Point, Biuro Poznań Kontakt. Ponadto, swoją obecnością zaszczyciła nas obecność przedstawicieli Urzędu Skarbowego Poznań-Wilda oraz placówki Straży Granicznej w Poznaniu (Ławica). Konsultacje były na bieżąco tłumaczone na język ukraiński, co ułatwiało komunikację z uczestnikami. Ponadto, pojawili się także przedsiębiorcy z Ukrainy prowadzący już działalność w Polsce, którzy mogli udzielić wielu cennych wskazówek dotyczących rozwijania swojej marki.

Największym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje świadczone przez pracowników Straży Granicznej w Poznaniu, do których tłumnie przychodzili zainteresowani. Uczestnicy chętnie korzystali z usług świadczonych przez doradcę podatkowego Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Wydział Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Wszystkich zgromadzonych na części wykładowej przywitała Pani Małgorzata Michalska-Dudek - kierownik Oddziału Ewidencji Działalności Gospodarczej. W trakcie prelekcji poruszone były tematy czynników, którą są siłą napędową biznesu oraz budowania oraz rozwijania marki osobistej w sieci, Poza interesującymi wykładami, odbył się panel dyskusyjny, podczas których uczestnicy mogli dowiedzieć się o skutecznych praktykach marketingowych.

Miniona konferencja zakończyła cykl spotkań stacjonarnych 13. edycji Dni Przedsiębiorczości Poznań. Była to doskonała okazją dla Partnerów oraz uczestników do wymienienia się wiedzą i doświadczeniami. Przedsięwzięcie oraz jego pozytywny odbiór pokazuje, że wsparcie migrantów ich w procesie adaptacji i rozwoju w nowym kraju jest nadal potrzebne, a Miasto Poznań stara się tworzyć przyjazne środowisko dla przybywających obywateli Ukrainy.

W październikowej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 250 osób, a łącznie przez 3 dni ponad 600 uczestniczek i uczestników.

fot. Vasyl Kadynskyi

Partnerzy wydarzenia: 

Kolinko Olga Kaźmierczak, 

Karczma Did Panas, 

LegaLux Company, 

Remedium,

IvRoxe Salon Zdrowia,

Document Service,

Migrant Info Point, 

Straż Graniczna Poznań-Ławica,

Urząd Skarbowy Poznań-Wilda,

Wydział Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, 

Biuro Poznań Kontakt, 

Wydział Prawny Urzędu Miasta Poznania, 

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu, 

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, 

Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, 

II Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu, 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu