
Prezydent Miasta Poznania, Zastępca Prezydenta oraz Przewodniczący Rady Miasta spotkają się z Panelistkami i Panelistami, by przedstawić działania związane z realizacją rekomendacji Poznańskiego Panelu Obywatelskiego.
Prezydent Miasta Poznania, Zastępca Prezydenta oraz Przewodniczący Rady Miasta spotkają się z Panelistkami i Panelistami, by przedstawić działania związane z realizacją rekomendacji Poznańskiego Panelu Obywatelskiego.
Poznański Panel Obywatelski przyjął łącznie 77 rekomendacji - można już zapoznać się ze wszystkimi.
W sobotę 22 maja zakończyła się część deliberacyjna Panelu, w ramach której Panelistki i Paneliści podjęli prace nad propozycjami rekomendacji.
Są już wyniki wstępnego głosowania panelistek i panelistów w temacie adaptacji lasów i zieleni do zmian klimatu.
Za nami już wstępne głosowanie panelistek i panelistów odnośnie tego, jak i kiedy odchodzić od spalania węgla w gospodarstwach domowych.
Paneliści i Panelistki przegłosowali pierwszą końcową rekomendację w ramach Poznańskiego Panelu Obywatelskiego. Chcą odejścia od węgla.
Z końcem marca zakończyliśmy część edukacyjną panelu i po krótkiej przerwie świątecznej przechodzimy do etapu deliberacji.
Transmisja czwartego, ostatniego spotkania edukacyjnego odbędzie się 27 marca br. o godz. 11:00.
Decyzją większości Panelistów i Panelistek, kolejne spotkanie edukacyjne Panelu (20 marca) zostało przedłużone o pół godziny. Transmisja rozpocznie się zatem o 30 minut wcześniej, tj. o godz. 10:30.
Zapraszamy na transmisję spotkania online, które odbędzie się w sobotę, 13 marca.
Jak duży wpływ na jakość życia w mieście ma obecność zieleni? W jaki sposób zmiany klimatu oddziałują na gospodarkę leśną? Co zrobić, by jak najlepiej chronić zielone płuca miasta? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań starano się zgłębić podczas pierwszego spotkania edukacyjnego zorganizowanego w ramach Poznańskiego Panelu Obywatelskiego.
Zapraszamy na transmisję spotkania online, które odbędzie się już w sobotę, 6 marca.
Choć spotkania edukacyjne ruszają już w sobotę, 6 marca, cały czas otwarty jest nabór ekspertek i ekspertów do obydwu tematów Poznańskiego Panelu Obywatelskiego.
W drugiej połowie lutego wylosowani Paneliści i Panelistki po raz pierwszy spotkali się z Zespołem Koordynującym i ze sobą nawzajem.
Losowanie panelistek i panelistów do Poznańskiego Panelu Obywatelskiego przeprowadzone zostało w kilku etapach: wylosowanie gospodarstw domowych, które otrzymały listy, wylosowanie sześciu składów z uwzględnieniem kryteriów demograficzny, a następnie wyłonienie jednego składu, z tych sześciu, za pomocą rzutu kostką.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych na temat zagadnień Poznańskiego Panelu Obywatelskiego związanych z ochroną klimatu oraz przystosowaniem do zachodzących zmian klimatu w Poznaniu.
13 lutego o godz. 16.00 odbyło się losowanie ostatecznego składu osób tworzących Poznański Panel Obywatelski.
1009 osób to, jak do tej pory, największa w Polsce liczba mieszkanek i mieszkańców, jaka zdecydowała się na zgłoszenie się do udziału w panelu.
Zuzanna Nowak i Eva Mackevica reprezentujące Zespół Koordynujący odsłaniają tajniki organizacji panelu obywatelskiego.
Blisko 20 000 zaproszeń do udziału w panelu obywatelskim jest już w drodze do wylosowanych gospodarstw domowych.