Wracają godziny dla seniora

W Poznaniu, podobnie jak w całej Polsce, od 15 października ponownie obowiązują godziny dla seniora. W dni robocze w godz. 10-12 zakupy będą mogły zrobić wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. 

Od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby pow. 60. roku życia

Wchodząca w życie 15 października zmiana ma ograniczyć ryzyko potencjalnego zakażenia się koronawirusem przez starsze osoby - dla nich patogen jest najbardziej niebezpieczny. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. 

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami wszyscy klienci sklepów - nie tylko seniorzy - mają obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

To niejedyne rozwiązanie, które pomoże chronić osoby starsze. Rząd zapowiada zaostrzenie zasad epidemicznych w domach pomocy społecznej i placówkach opieki oraz zaleca maksymalne ograniczenie kontaktu z osobami powyżej 70. roku życia.

W Poznaniu seniorzy, którzy ukończyli 80. rok życia i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają razem z osobą z niepełnosprawnością, długotrwale chorą bądź niesamodzielną, mogą skorzystać z bezpłatnego porządkowania nagrobków bliskich. Usługa jest częścią pakietu Viva Senior, obejmuje miejskie cmentarze na Miłostowie i na Junikowie.

Aby skorzystać z tej propozycji, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Zgłaszający musi podać dane osobowe seniora (imię, nazwisko, wiek, PESEL, numer telefonu) i dokładne miejsce położenia grobu oraz dane osoby w nim pochowanej. Jeśli poda też adres mailowy, wówczas dostanie na skrzynkę zdjęcia nagrobka przed i po sprzątaniu. 

Więcej szczegółów na stronie Poznan.pl.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej