Gdzie zaszczepić się w Poznaniu - lista miejsc

W Poznaniu będzie można przyjąć szczepionkę w 94 punktach rozsianych na terenie całego miasta. Dokładne adresy przychodni zostały już opublikowana, a zapisy na szczepienia mają ruszyć 15 stycznia.

Pełna lista 94 miejsc, w których będzie się można w Poznaniu zaszczepić przeciwko Covid-19, została już opublikowana na rządowej stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wielkopolskie. Na liście można znaleźć przychodnie (zarówno publiczne, jak i prywatne), adresy placówek POZ i szpitali, w których będą się odbywać szczepienia. 

Zgodnie z zapowiedziami rządu szczepienie będzie odbywać się etapami. Na początku, w tzw. Etapie zero, szczepionkę przyjmują przede wszystkim pracownicy ochrony zdrowia, domów pomocy społecznej i ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych.

Etap pierwszy ma ruszyć w drugiej połowie stycznia. Wówczas szczepieni będą seniorzy (powyżej 60. roku życia), pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych czy pielęgnacyjno-opiekuńczych, a także służby mundurowe i nauczyciele.

Etap drugi obejmie osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia. Zaszczepić będą się mogły również osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

W etapie trzecim szczepieni będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych w związku z epidemii i pozostali dorośli.

Więcej informacji: gov.pl/szczepimysie

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej