Jak dobrze spędzić czas online - podpowiada CIR

Bywają takie chwile, w których pomimo silnych chęci i usilnych próśb, a nawet prób przekupstwa nie udaje się odciągnąć dzieci od ekranu komputera czy tabletu. - Zaproponujmy im strony, które w ciekawy sposób pozwolą zdobyć nową wiedzę, a nawet zainteresować dziecko, którąś z dziedzin nauki - podpowiadają pracownicy Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Youtube  to nie tylko zabawne filmiki o kotach, ale również filmy, które pozwalają dzieciom poznać, a rodzicom - przypomnieć to czego uczyli się w szkole. Pomoże też odpowiedzieć na pytania, którymi dzieci zasypują każdego dnia.

UNIWERSYTET DZIECI -  opowie jak bezpiecznie korzystać z sieci.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK - wyjaśni czy robot może stracić pamięć?

PI - STACJA MATEMATYKA - wiecie co to jest dowód schematu Hornera?

PAN BELFER - opowie o chemii w nieco inny sposób.

PASJA INFORMATYKI - zaskoczy Was logicznymi zagadkami i wprowadzi w świat programowania.

Spędzając czas w internecie można podszlifować angielski

BRITISH COUNSIL - razem strona internetowa, która pomoże dzieciom mówić w języku Królowej Elżbiety II m. in. dzięki grom.

MATLANDIA to strona, na której znaleźć można przykłady matematycznych zadań dla dzieci ze szkoły podstawowej, a PISUPISU to prawdziwa kopalnia gier edukacyjnych dla młodszych i starszych dzieci

- Proponujemy jednak nie spędzać całego czasu na tablecie - podkreślają pracownicy CIR. - Czasami wystarczy tylko zerknąć do Internetu na chwilę, znaleźć inspirację i opuścić świat wirtualny by stworzyć coś wspólnie w rzeczywistości w realnym świecie.

EDUKACJA NA NOWO - matematykę nie każdy lubi, ale klocki lego kochają chyba wszyscy. Wiedzieliście, że dzięki lego można polubić nawet matmę?

Jeśli dzieci mają za dużo energii, to z pomocą po raz kolejny przychodzi nam Youtube i kanał FITTY KID, który nauczy wspólnie ćwiczyć w czterech ścianach.

Ciekawe propozycje można znaleźc również na Facebooku. CIR szczególnie poleca KORALOWĄ MAMĘ i jej post pt. Co poza Minecraftem i Netflix.

CIR zachęca do dzielenia się pozytywnymi przykładami tego, jak można pożytecznie spędzić czas w Internecie. Swoje propozycje można przesyłać na adres cir@pcs-poznan.pl.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej