Szczepienia dla seniorów 70+
 

W piątek, 22 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla osób, które ukończyły 70 lat. Seniorzy i seniorki mogą rejestrować się na trzy sposoby: dzwoniąc na infolinię, kontaktując się z punktem szczepień lub zapisując się online. Wiele osób nie mogło się jednak dodzwonić - dlatego rząd przed południem ogłosił nowy kanał rejestracji: SMS-em.

Jak założyć profil zaufany
 

System e-Rejestracja to jeden z trzech możliwych sposobów, by zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19. Aby jednak móc z niego skorzystać, trzeba mieć profil zaufany. Miasto Poznań przygotowało poradnik, który pomoże go założyć.

Poznańskie szkoły przygotowane na przyjęcie dzieci
 

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, w poniedziałek, 18 stycznia do szkół podstawowych i specjalnych wrócą najmłodsze dzieci z klas 1-3 (ich starsi koledzy będą kontynuować naukę zdalną). Lekcje, tak jak wcześniej, będą odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Poznańskie placówki organizacyjnie są przygotowane na przyjęcie maluchów. 

Rejestracja na szczepienia w Poznaniu
 

Wystarczyło pół dnia, by Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych - jedna z największych przychodni w mieście - wyczerpała kalendarz terminów rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 do końca marca. Limit przyznanych dawek wynosi tylko 30 na tydzień. 

Szczepienia - jak się rejestrować
 

W najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zarejestrować się można na trzy sposoby. Najprościej jest zadzwonić na infolinię lub do punktu szczepień, można też zarezerwować termin online.

Szczepienia - ważne daty
 

W piątek, 15 stycznia, zgodnie z zapowiedziami rządu ma ruszyć rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności zapisać będą mogli się seniorzy, którzy skończyli 80 lat.

Bezpłatne testy równoczesnej diagnostyki grypy i COVID-19
 

Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu jako pierwszy w Polsce uruchomił równoczesną diagnostykę różnicującą grypę i COVID-19. Teraz IGC PAN, wspólnie z Urzędem Miasta Poznań, fundacją Instytut Świadomości i serwisem Pacjent w Centrum zapraszają poznaniaków na nowoczesne bezpłatne testy. 

Szczepienia - najważniejsze informacje
 

Trwają organizowane przez rząd szczepienia przeciwko COVID-19. Na razie mogą z nich skorzystać tylko pracownicy ochrony zdrowia i inne osoby z tzw. grupy zero, ale już wkrótce ruszą zapisy dla pozostałych mieszkańców kraju. Gdzie, kiedy i jak będzie można się zgłosić?

Covid-19 - gdy bliski trafi do szpitala
 

Co zrobić, gdy ktoś bliski zachoruje na Covid-19 i trafi do szpitala im. J. Strusia? Gdzie szukać informacji o jego stanie, jak skontaktować się z lekarzami i w jaki sposób dostarczyć pacjentom potrzebne rzeczy? 

Wsparcie dla osób związanych z kulturą
 

Ogłoszono wyniki konkursu "Ciąg dalszy nastąpi cz. 2". Siedem miejskich instytucji kultury wesprze 64 artystów, animatorków i edukatorów, a także pracowników obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej. Pomoc wyniesie ponad 200 tys. złotych. 

Jak dbać o siebie po przebyciu Covid-19
 

Jak radzić sobie po przejściu Covid-19? Co robić, gdy powrócą duszności i jak postępować, gdy pojawią się problemy z głosem czy przełykaniem? Jak powinna wyglądać samodzielna rehabilitacja po zakażeniu koronawirusem? Specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przygotowali poradnik, który odpowiada na te pytania. 

Sprzęt do edukacji zdalnej dla szkół
 

Do końca tego roku Miasto zakupi około 900 laptopów. Sprzęt zostanie przekazany do szkół, aby ułatwić uczniom i nauczycielom zdalne nauczanie. To nie pierwsze tego typu działanie. Pierwsze komputery z miejskiego budżetu zakupiono już wiosną. Do tego dochodzi wyposażenie pozyskane od osób prywatnych i firm. 

Wszystko o koronawirusie - webinar dla każdego
 

Jak poradzić sobie z emocjami podczas pandemii? Jak wygląda walka z Covid-19 z perspektywy pielęgniarki oraz pediatry i dlaczego szczepionka jest ważna? To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowie webinar poświęcony koronawirusowi. Na pytania poznanianek i poznaniaków odpowiadać będą specjaliści.

Pomoc dla osób związanych z kulturą
 

Kryzys epidemiczny znacznie ograniczył lub całkowicie uniemożliwił działalność artystyczną, co dotkliwie odczuł poznański sektor kultury, szczególnie jego nieetatowi pracownicy i pracowniczki. Z pomocą postanowiły wyjść poznańskie instytucje kultury. Właśnie ogłoszony został konkurs pt. "Ciąg dalszy nastąpi". To już kolejna inicjatywa skierowana do osób związanych z kulturą, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Koronawirus: rekordowy przyrost zakażeń w Poznaniu
 

Tylko w ciągu ostatniej doby w Poznaniu odnotowano aż 1087 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z danych wojewódzkiego sanepidu. To najwyższy wzrost, z jakim miasto miało do czynienia podczas pandemii. Prezydent Jacek Jaśkowiak apeluje: dbajmy o swoje i cudze bezpieczeństwo, ograniczmy kontakty z innymi. 

Strona 1 2 12