Maseczki trafiły do Poznania

Ponad 300 tysięcy maseczek higienicznych trafiło do Miasta Poznania - to dar, który pomoże wesprzeć zwłaszcza osoby niesamodzielne. Z rąk przedstawicieli Stowarzyszenia Projekt Poznań odebrał je Łukasz Judek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. 

Wolontariusze poszukiwani

Wolontariuszki i wolontariusze, którzy chcieliby pomóc przy organizacji pracy Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych, mogą się zgłaszać za pośrednictwem specjalnego formularza. Nie trzeba mieć przygotowania medycznego - wystarczy skończone 18 lat i chęci, by przyczynić się do walki z pandemią.

Poznański Punkt Szczepień Powszechnych

Na Stadionie Miejskim rusza Poznański Punkt Szczepień Powszechnych. Dawki preparatów będą podawać medycy Szpitala Miejskiego im. F. Raszei, a organizację i porządek na obiekcie zapewnią urzędnicy miejscy wspierani przez żołnierzy WOT i wolontariuszy koordynowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego - Chorągiew Wielkopolską. Tygodniowo będzie się tam mogło zaszczepić co najmniej 7000 osób - jeśli dostawy szczepionek będą wystarczające.

Powstaje punkt szczepień na Stadionie Miejskim

W Poznaniu powstaje miejski punkt szczepień masowych - będzie mógł przyjąć nawet 7 tysięcy osób tygodniowo. Nad poznaniakami i poznaniankami czuwać będą miejscy urzędnicy i wolontariusze oraz personel miejskiego szpitala, a o porządek zadbają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Zmiany od 12 kwietnia w związku z wydłużeniem lockdownu

W związku z przedłużeniem przez rząd lockdownu do 18 kwietnia - utrzymane zostały zmiany w rozkładzie jazdy na liniach ZTM Poznań. Do 16 kwietnia w dni robocze obowiązywał będzie sobotni rozkład jazdy z licznymi wzmocnieniami. Ograniczenia w transporcie są z jednej strony odpowiedzią na dużo mniejszą mobilność mieszkańców Poznania, a z drugiej - mają zapewnić pewność i ciągłość kursowania autobusów i tramwajów na wypadek zwiększenia absencji w kadrze prowadzącej pojazdy. MPK i ZTM monitorują liczbę pasażerów i na bieżąco wzmacniają poszczególne linie.

Pandemia w Poznaniu nie słabnie

Koronawirus w stolicy Wielkopolski zbiera swoje żniwo - w poniedziałek w samym Poznaniu odnotowano aż 516 zakażeń. W szpitalu im. J. Strusia przebywa 403 pacjentów, w tym aż 33 pod respiratorem.

Koronawirus - nowe ograniczenia

Od soboty, 20 marca, w Poznaniu - tak jak w całej Polsce - obowiązują obostrzenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zamknięte zostały m.in. galerie handlowe, teatry, muzea, kina, większość hoteli i basenów.

Mam COVID-19 - i co dalej? Webinar dla każdego

Jak opiekować się dzieckiem, które przeszło zakażenie koronawirusem? Jaki wpływ ma SARS-CoV-2 na przewód pokarmowy i jak ćwiczenia fizycznie mogą pomóc ozdrowieńcom? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzą specjaliści - uczestnicy webinaru poświęconego profilaktyce zdrowotnej po COVID-19.

Rok z koronawirusem w Poznaniu

909 zmarłych i 36 210 chorych mieszkańców i mieszkanek Poznania, 7090 pacjentów z całego regionu hospitalizowanych w szpitalu im. J. Strusia, tysiące osób na kwarantannie - to bilans roku pandemii w mieście. 9 marca 2020 r.  odnotowano pierwszy przypadek zakażenia w stolicy Wielkopolski.

Kropla dobra - Poznań dziękuje za osocze

Bilety do teatru, kina, ogrodu zoologicznego i na miejskie pływalnie - to prezenty, jakie czekają na ozdrowieńców, którzy oddadzą osocze w Poznaniu. W ten sposób miasto chce podziękować dawcom i wesprzeć służby medyczne w ratowaniu życia i zdrowia chorych na Covid-19.

Pójdziemy do kina, teatru i opery

W walentynkowy weekend, po raz pierwszy od listopada, będzie można zobaczyć stacjonarnie film i spektakl. Zgodnie z nowym rozporządzeniem kina, teatry, opery i filharmonie mogą otworzyć się w piątek, 12 lutego - na razie testowo, na okres dwóch tygodni. Oczywiście, wszystkie instytucje muszą działać w reżimie sanitarnym, z widowniami zapełnionymi maksymalnie w 50 procentach. Zakazana jest konsumpcja, a obowiązkowe noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i dystans społeczny.

Muzea otwierają się dla zwiedzających

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, opublikowanym pod koniec stycznia, można już odwiedzać muzea, galerie sztuki oraz instytucje kultury, prowadzące działalność wystawienniczą. Wszystko musi się jednak odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Większość poznańskich placówek otworzyła się dla gości we wtorek, 2 lutego. Część zamierza to zrobić dzień później - czyli w środę, 3 lutego.

Szczepienia na MTP - zmiana wejścia i numeru telefonu

Od 25 stycznia na terenie szpitala tymczasowego na MTP osoby uprawnione mogą się szczepić przeciwko COVID-19. Od 1 lutego wejście lub wjazd do punktu szczepień znajduje się przy ul. Święcickiego (brama nr 4). Można tam łatwo dojechać komunikacją miejską lub dotrzeć samochodem.

Telefon Porad Cyfrowych - o szczepieniach

Przez najbliższe dwa tygodnie dyżur Telefonu Porad Cyfrowych poświęcony będzie wątkom związanym ze szczepieniami. Pracownicy Centrum Inicjatyw Senioralnych podpowiedzą m.in., jak założyć profil zaufany tymczasowy lub stały czy jak znaleźć kontakt do konkretnych przychodni.

Szczepienia dla seniorów 70+

W piątek, 22 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla osób, które ukończyły 70 lat. Seniorzy i seniorki mogą rejestrować się na trzy sposoby: dzwoniąc na infolinię, kontaktując się z punktem szczepień lub zapisując się online. Wiele osób nie mogło się jednak dodzwonić - dlatego rząd przed południem ogłosił nowy kanał rejestracji: SMS-em.

Strona 1 2 13