Policja ostrzega przed oszustami

Wraz z kolejnymi zachorowaniami wywołanymi koronawirusem SARS-CoV-2, przybywa oszustów wykorzystujących zaistniałą sytuację. Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl - Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzega przed dokonywaniem podejrzanych transakcji finansowych. Wszelkie informacje należy zweryfikować przy pomocy sprawdzonego źródła. 

Organizacja pomocy dla szpitala

Coraz więcej poznaniaków chce pomagać szpitalom. Wsparcie musi być jednak przemyślane - także po to, by zapewnić bezpieczeństwo pomagającym i pracownikom placówki. Dlatego miasto przygotowało specjalny formularz i wyznaczyło pracowników, którzy będą czuwać nad tym, by do lekarzy i pielęgniarek trafiały potrzebne rzeczy.

Powtórka przed egzaminem

Szkoły i przedszkola będą zamknięte co najmniej do 25 marca, nie jest wykluczone przedłużenie tego okresu. Jak na razie Ministerstwo Edukacji Narodowej nie poinformowało o zmianie terminu tegorocznych egzaminów. Centralna Komisja Egzaminacyjna zadbała o uczniów, którzy czas spędzony w domu zamierzają poświęcić na naukę, robiąc sobie powtórkę przed ważnym testem. Na stronie CZK można znaleźć pakiet materiałów edukacyjnych dla ósmoklasistów.

Zamknięte miejskie place zabaw

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego wszystkie  obiekty sportowo-rekreacyjne POSiR pozostają zamknięte. Dotyczy to również ogrodzonych siłowni zewnętrznych i placów zabaw. 

Jak dobrze spędzić czas online - podpowiada CIR

Bywają takie chwile, w których pomimo silnych chęci i usilnych próśb, a nawet prób przekupstwa nie udaje się odciągnąć dzieci od ekranu komputera czy tabletu. - Zaproponujmy im strony, które w ciekawy sposób pozwolą zdobyć nową wiedzę, a nawet zainteresować dziecko, którąś z dziedzin nauki - podpowiadają pracownicy Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Zmiany w komunikacji międzynarodowej

Od północy w niedzielę, 15 marca, zamknięte zostaną granice Polski dla ruchu lotniczego i kolejowego. Przynajmniej przez 10 kolejnych dni będzie możliwy wjazd do kraju tylko samochodami, autobusami i samolotami czarterowymi z Polakami wracającymi z zagranicy. Obcokrajowcy, z wyjątkami, nie będą mogli w najbliższym czasie wjechać do Polski.

Zmiana organizacji pracy urzędu miasta

Od poniedziałku, 16 marca sale obsługi klienta we wszystkich siedzibach Urzędu Miasta Poznania (łącznie 9 lokalizacji) będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że urząd nie będzie pracował. Urzędnicy wciąż będą obsługiwali klientów, ale w trybie zdalnym - przez internet oraz telefonicznie. Przy wejściach do budynków będą również wystawione skrzynki podawcze. Sale obsługi klienta będą zamknięte do 27 marca włącznie. 

Poznań wprowadza dodatkowe środki ostrożności

Ze względu na szerzącą się w Polsce pandemię koronawirusa, Poznań wprowadza kolejne środki ostrożności. Od poniedziałku zamknięte zostaną sale obsługi klientów urzędu miasta. Urząd cały czas będzie działał - sprawy można załatwiać korespondencyjnie lub telefonicznie. Rzadziej jeździć będą tramwaje i autobusy. Prezydent miasta apeluje o obywatelską postawę i prosi poznaniaków: zostańmy w domach!

Zakupy dla seniorów

Miasto Poznań w okresie walki z pandemią koronawirusa uruchamia usługę "Zakupy dla seniorów". To wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami mieszkających w Poznaniu. Pomoc obejmowała będzie zakup leków, żywności oraz środków czystości. 

Rekrutacja do przedszkoli drogą elektroniczną

Z uwagi na aktualną sytuację spowodowaną kolejnymi przypadkami zachorowań wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2, wprowadzono środki ostrożności w związku z rekrutacją do przedszkoli. Terminy pozostają bez zmian. Rodzice proszeni są jednak, aby wnioski o przyjęcie dziecka i pozostałe dokumenty wypełniane były elektronicznie i wysłane pocztą lub skanem do przedszkola.  

MTP - zmiany w kalendarzu wydarzeń

W związku z sytuacją wywołaną przez koronawirusa w Polsce i Europie Zarząd Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich zdecydował o dokonaniu zmian w kalendarzu wydarzeń na najbliższe dwa miesiące. 

Apel do właścicieli i zarządców centrów handlowych

W okresie wzmożonych przypadków zachorowań spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2, jako prezydent Miasta Poznania, zdecydowałem o podjęciu radykalnych środków mających na celu ograniczenie rozwoju epidemii. Rekomendowałem, by od 11 marca zamknięte zostały instytucje miejskie, na co dzień stanowiące dla mieszkańców przestrzeń życia, nauki i pracy. 

Miasto walczy z koronawirusem

Zmarła pierwsza pacjentka zakażona koronawirusem w Poznaniu. Szpital im. J. Strusia przygotowuje się na przyjęcie większej liczby osób z podejrzeniem patogenu. Władze miasta proszą wszystkich o unikanie skupisk ludzi i ograniczanie wizyt w urzędzie. W czterech miejskich punktach wprowadzona zostanie reglamentacja wejść - do sal wejdzie tylko tyle osób, ile będzie stanowisk obsługi.

Apel do właścicieli restauracji i klubów

W okresie wzmożonych przypadków zachorowań spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2,  jako prezydent Miasta Poznania, zdecydowałem o podjęciu radykalnych środków mających na celu ograniczenie rozwoju epidemii. Rekomendowałem, by od 11 marca zamknięte zostały instytucje miejskie, na co dzień stanowiące dla mieszkańców przestrzeń życia, nauki i pracy. 

Wstrzymana kwalifikacja wojskowa

Od 13 marca wojewoda wstrzymał kwalifikację wojskową na terenie całego województwa. To oznacza, że wszystkie wezwane na nią osoby nie muszą stawiać się w przychodni przy ul. Szylinga.