Zmiana organizacji pracy urzędu miasta
 

Od poniedziałku, 16 marca sale obsługi klienta we wszystkich siedzibach Urzędu Miasta Poznania (łącznie 9 lokalizacji) będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że urząd nie będzie pracował. Urzędnicy wciąż będą obsługiwali klientów, ale w trybie zdalnym - przez internet oraz telefonicznie. Przy wejściach do budynków będą również wystawione skrzynki podawcze. Sale obsługi klienta będą zamknięte do 27 marca włącznie. 

Poznań wprowadza dodatkowe środki ostrożności
 

Ze względu na szerzącą się w Polsce pandemię koronawirusa, Poznań wprowadza kolejne środki ostrożności. Od poniedziałku zamknięte zostaną sale obsługi klientów urzędu miasta. Urząd cały czas będzie działał - sprawy można załatwiać korespondencyjnie lub telefonicznie. Rzadziej jeździć będą tramwaje i autobusy. Prezydent miasta apeluje o obywatelską postawę i prosi poznaniaków: zostańmy w domach!

Zakupy dla seniorów
 

Miasto Poznań w okresie walki z pandemią koronawirusa uruchamia usługę "Zakupy dla seniorów". To wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami mieszkających w Poznaniu. Pomoc obejmowała będzie zakup leków, żywności oraz środków czystości. 

Rekrutacja do przedszkoli drogą elektroniczną
 

Z uwagi na aktualną sytuację spowodowaną kolejnymi przypadkami zachorowań wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2, wprowadzono środki ostrożności w związku z rekrutacją do przedszkoli. Terminy pozostają bez zmian. Rodzice proszeni są jednak, aby wnioski o przyjęcie dziecka i pozostałe dokumenty wypełniane były elektronicznie i wysłane pocztą lub skanem do przedszkola.  

MTP - zmiany w kalendarzu wydarzeń
 

W związku z sytuacją wywołaną przez koronawirusa w Polsce i Europie Zarząd Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich zdecydował o dokonaniu zmian w kalendarzu wydarzeń na najbliższe dwa miesiące. 

Apel do właścicieli i zarządców centrów handlowych
 

W okresie wzmożonych przypadków zachorowań spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2, jako prezydent Miasta Poznania, zdecydowałem o podjęciu radykalnych środków mających na celu ograniczenie rozwoju epidemii. Rekomendowałem, by od 11 marca zamknięte zostały instytucje miejskie, na co dzień stanowiące dla mieszkańców przestrzeń życia, nauki i pracy. 

Miasto walczy z koronawirusem
 

Zmarła pierwsza pacjentka zakażona koronawirusem w Poznaniu. Szpital im. J. Strusia przygotowuje się na przyjęcie większej liczby osób z podejrzeniem patogenu. Władze miasta proszą wszystkich o unikanie skupisk ludzi i ograniczanie wizyt w urzędzie. W czterech miejskich punktach wprowadzona zostanie reglamentacja wejść - do sal wejdzie tylko tyle osób, ile będzie stanowisk obsługi.

Apel do właścicieli restauracji i klubów
 

W okresie wzmożonych przypadków zachorowań spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2,  jako prezydent Miasta Poznania, zdecydowałem o podjęciu radykalnych środków mających na celu ograniczenie rozwoju epidemii. Rekomendowałem, by od 11 marca zamknięte zostały instytucje miejskie, na co dzień stanowiące dla mieszkańców przestrzeń życia, nauki i pracy. 

Wstrzymana kwalifikacja wojskowa
 

Od 13 marca wojewoda wstrzymał kwalifikację wojskową na terenie całego województwa. To oznacza, że wszystkie wezwane na nią osoby nie muszą stawiać się w przychodni przy ul. Szylinga. 

Loty z Poznania
 

W związku z decyzją włoskich władz, które wprowadziły na terenie całego kraju czerwoną strefę, linia Ryanair poinformowała o całkowitym zawieszeniu wszystkich krajowych i międzynarodowych lotów do Włoch i z Włoch. Odwołane zostały także połączenia pomiędzy Poznaniem a Mediolanem. Ograniczane są również połączenia do innych rejonów Europy - Monachium, Frankfurtu czy Kopenhagi. 

Apel do rodziców
 

Szanowni Rodzice, w okresie wzmożonych przypadków zachorowań na wirus z Wuhan CONVID-19, jako prezydent Miasta Poznania, zdecydowałem o podjęciu radykalnych środków mających na celu ograniczenie rozwoju epidemii. Rekomendowałem, by od dnia 11 marca zamknięte zostały wszystkie instytucje miejskie, które na co dzień stanowią dla Państwa przestrzeń życia, nauki i pracy. W ślad za Poznaniem takie decyzje zostały podjęte na szczeblu krajowym.

Koronawirus - działania miasta
 

Wszystkie miejskie szkoły, przedszkola i żłobki zostały zamknięte, ich dyrektorzy zastosowali się do rekomendacji władz miasta. Nieczynne są też miejskie instytucje kultury. Miejski szpital im. J. Strusia zawiesza planowane zabiegi i prosi, by nie przychodzić bez potrzeby na SOR przy ul. Kurlandzkiej. Pacjentka z koronawirusem leżąca na jego oddziale zakaźnym nadal jest w ciężkim stanie.

Apel do seniorów i seniorek Poznania
 

Drogie Seniorki, Drodzy Seniorzy, w okresie wzmożonych przypadków zachorowań na koronawirusa na świecie, a ostatnio również w naszym kraju, Miasto Poznań chce objąć szczególną troską, ochroną i opieką wszystkich Seniorów. Jesteście Państwo naszymi rodzicami, dziadkami, sąsiadami - osobami szczególnie dla nas ważnymi. Obowiązek zadbania o Państwa życie i zdrowie spoczywa (z racji sił i wieku) na nas, młodszych pokoleniach.

Koronawirus - Poznań przygotowuje się na przypadki zakażeń [AKTUALIZACJA]
 

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w całej Polsce. Pierwszy przypadek zarejestrowano już  w Poznaniu. Miasto przygotowuje się na walkę z patogenem. Aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania się, prezydent Poznania powołał zespół do spraw monitorowania związanych z wirusem zagrożeń. Miasto chce też przekazać 500 tys. zł szpitalowi im. J. Strusia - ostateczną decyzję podejmą we wtorek radni.