Koronawirus - działania miasta

Wszystkie miejskie szkoły, przedszkola i żłobki zostały zamknięte, ich dyrektorzy zastosowali się do rekomendacji władz miasta. Nieczynne są też miejskie instytucje kultury. Miejski szpital im. J. Strusia zawiesza planowane zabiegi i prosi, by nie przychodzić bez potrzeby na SOR przy ul. Kurlandzkiej. Pacjentka z koronawirusem leżąca na jego oddziale zakaźnym nadal jest w ciężkim stanie.

Apel do seniorów i seniorek Poznania

Drogie Seniorki, Drodzy Seniorzy, w okresie wzmożonych przypadków zachorowań na koronawirusa na świecie, a ostatnio również w naszym kraju, Miasto Poznań chce objąć szczególną troską, ochroną i opieką wszystkich Seniorów. Jesteście Państwo naszymi rodzicami, dziadkami, sąsiadami - osobami szczególnie dla nas ważnymi. Obowiązek zadbania o Państwa życie i zdrowie spoczywa (z racji sił i wieku) na nas, młodszych pokoleniach.

Koronawirus - Poznań przygotowuje się na przypadki zakażeń [AKTUALIZACJA]

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w całej Polsce. Pierwszy przypadek zarejestrowano już  w Poznaniu. Miasto przygotowuje się na walkę z patogenem. Aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania się, prezydent Poznania powołał zespół do spraw monitorowania związanych z wirusem zagrożeń. Miasto chce też przekazać 500 tys. zł szpitalowi im. J. Strusia - ostateczną decyzję podejmą we wtorek radni.

Koronawirus - profilaktyka

Koronawirus SARS-CoV-2 jest obecny w Europie. Aby uniknąć zakażenia, należy zachowywać podstawowe zasady higieny - m.in. dokładnie myć ręce. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował instrukcję, jak robić to skutecznie.

1 12 Strona 13