Mam COVID-19 - i co dalej? Webinar dla każdego

Jak opiekować się dzieckiem, które przeszło zakażenie koronawirusem? Jaki wpływ ma SARS-CoV-2 na przewód pokarmowy i jak ćwiczenia fizycznie mogą pomóc ozdrowieńcom? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzą specjaliści - uczestnicy webinaru poświęconego profilaktyce zdrowotnej po COVID-19.

Infografika-zaproszenie na webinar Na granatowym tle najważniejsze informacje o wydarzeniu - grafika artykułu
Webinar został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania

Webinar "Profilaktyka zdrowotna po COVID-19. Ważna i aktualna wiedza dla każdego" rozpocznie się 26 marca (piątek) o godz. 17. Poprowadzi go prof. Iwona Mozer-Lisewska z Kliniki Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Nabytych Niedoborów Odporności w Poznaniu.

Podczas spotkania online będzie można wysłuchać porad naukowców, którzy opowiedzą o praktycznych aspektach profilaktyki i powrotu do zdrowia po zakażeniu koronawirusem. Aby wziąć udział w webinarze, trzeba zarejestrować się na stronie: zdrowiepocovidzie.pl

Spotkanie będzie składać się z dwóch części (rozdzielonych przerwą) i potrwa 2,5 godziny. 

Pierwsza sesja poświęcona będzie opiece zdrowotnej w czasie i po zakażeniu koronawirusem. Prof. Andrzej Tykarski, rektor UMP, opowie o zajmowaniu się osobami z nadciśnieniem tętniczym w dobie pandemii, prof. Lidia Gil - o opiece nad pacjentem hematoonkologicznym, a prof. Magdalena Figlerowicz o tym, jak doglądać dziecka, które przebyło zakażenie SARS-CoV-2. Prof. Iwona Mozer-Lisewska wyjaśni, jaki wpływ ma koronawirus na przewód pokarmowy, a prof. Arleta Kowala- Piaskowska przybliży metody leczenia COVID-19.

Druga część webinaru skupi się na powrocie do zdrowia. Maria Budnik- Szymoniuk podpowie, jak podtrzymać efekty zdrowego stylu życia w szpitalu w czasie i po pandemii. Prof. Wiesław Bryl skupi się na związkach otyłości z epidemią, a prof. Tomasz Kotwicki wyjaśni, jakie ćwiczenia pomogą po przebytej chorobie COVID-19. Na zakończenie prof. Agnieszka Słopień opowie o wpływie pandemii na zdrowie psychiczne Polaków. 

Webinar został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

AW

Załączniki

sieci społecznościowe