Maseczki trafiły do Poznania

Ponad 300 tysięcy maseczek higienicznych trafiło do Miasta Poznania - to dar, który pomoże wesprzeć zwłaszcza osoby niesamodzielne. Z rąk przedstawicieli Stowarzyszenia Projekt Poznań odebrał je Łukasz Judek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. 

Na zdjęciu przedstawiciel Stowarzyszenia Projekt Poznań i Łukasz Judek, zastępca dyrektora WZiSS z maseczkami w rękach - grafika artykułu
Maseczki higieniczne dostarczyło Stowarzyszenie Projekt Poznań

Środki ochronne dostarczyło Stowarzyszenie Projekt Poznań, które realizuje ideę budowania społeczeństwa obywatelskiego m.in. poprzez angażowanie się akcje społeczne. Ponad 300 tysięcy maseczek higienicznych to dar na rzecz wsparcia osób niesamodzielnych, które często wymagają całodobowej opieki. 

Jednorazowe maseczki higieniczne wykorzystywane są podczas działań i akcji społecznych realizowanych przez Miasto Poznań oraz miejskie jednostki. Wykonane są w ramach akcji wspieramy #polskieszwalnie i wyprodukowane z uwzględnieniem wytycznych konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych dla maseczek przeznaczonych dla osób, które nie wykonują zawodów medycznych oraz nie potwierdzono u nich aktywnego zakażenia COVID-19.

AW

sieci społecznościowe