Pomoc dla poznańskich przedsiębiorców przedłużona

Trzecia fala epidemii koronawirusa spowodowała, że rząd utrzymał liczne obostrzenia dla przedsiębiorców. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Miasto Poznań i ZKZL przedłużają obniżkę czynszów dla najbardziej poszkodowanych branż.  

Na zdjęciu poznański ratusz widziany spod arkady - grafika artykułu
Przedsiębiorcy, którzy otrzymali już obniżkę do końca marca 2021 roku, będą mogli złożyć kolejny wniosek

Przedłużenie obniżki czynszów dla przedsiębiorców to kolejna pomoc Miasta dla branż, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii. To już czwarte wsparcie podczas trwającej już ponad rok walki z koronawirusem. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wyszedł naprzeciw oczekiwaniom dotyczącym obniżenia czynszów i rekomendował ich kontynuację.

- Obostrzenia związane z pandemią dotykają kolejne branże - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Zrekompensowanie strat poszkodowanym to zadanie rządu. Wiem jednak, że wielu poznańskich przedsiębiorców walczy obecnie o przetrwanie. W tej sytuacji decyzja o przedłużeniu obniżek była oczywista.

Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z miejskiego wsparcia do dnia zniesienia zakazów i ograniczeń w prowadzeniu działalności ale nie dłużej niż do 30 czerwca 2021 roku. 50-procentową obniżkę czynszu uzyskają firmy, które zostały objęte zakazem prowadzenia działalności gospodarczej. Dotyczy to między innymi salonów fryzjerskich i kosmetycznych, klubów fitness, teatrów, kin czy klubów muzycznych. Branże gastronomiczna i turystyczna, które mogą działać w ograniczonym zakresie, uzyskają obniżkę czynszu w wysokości 25%. 

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali już obniżkę do końca marca 2021 roku, będą mogli złożyć kolejny wniosek. Z tegorocznej pomocy będą mogły skorzystać też kolejne firmy. Najemcy lokali użytkowych należących do miasta, którzy wcześniej nie spełnili wymagań dotyczących spadku obrotów, będą mogli teraz ponownie złożyć wniosek o obniżkę czynszu. Tym razem będą musieli wykazać spadek obrotów o 25% w marcu 2021 roku w stosunku do dowolnego miesiąca w 2020 roku. 

Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o obniżenie czynszu znajdą się w ciągu 7 dni na specjalnie temu poświęconej stronie internetowej: www.zkzl.poznan.pl/obnizka

AW/ZKZL

sieci społecznościowe