Serwis SMS o sytuacjach kryzysowych

Mieszkańcy Poznania mogą otrzymywać bezpłatne wiadomości w formie SMS o sytuacjach kryzysowych. Wystarczy zarejestrować się w specjalnym serwisie.

Serwis SMS o sytuacjach kryzysowych - grafika artykułu
Serwis SMS o sytuacjach kryzysowych

Za pośrednictwem wiadomości SMS Miasto Poznań ma możliwość informowania o sytuacjach ekstremalnych, takich jak powodzie, burze, huragany, śnieżyce, prace drogowe, ewakuacje czy inne przypadki kryzysowe. W takich chwilach istotne jest, by skutecznie i szybko dotrzeć do mieszkańców z informacją na temat określonego zdarzenia. 

Obecnie w Poznaniu zarejestrowanych około 14 tysięcy osób, które otrzymują specjalne smsy.

Rejestracji można dokonać na stronie internetowej: poznan.serwersms.pl. Wystarczy wypełnić formularz, podając numer telefonu i miejsce pobytu. Gwarantuje to otrzymywanie rzetelnych informacji z Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania, a w przypadku informacji o zagrożeniach może minimalizować uszczerbek na zdrowiu i majątku. Późniejsza rezygnacja z otrzymywania informacji z serwisu jest bardzo prosta, należy zaznaczyć opcję "Usuń numer" w formularzu.

Aby otrzymywać informacje o zagrożeniach, należy dopisać się do odpowiedniej grupy (SMS-y wysyłane są tylko do grupy osób zgodnej z miejscem wystąpienia zagrożenia. Grupy zostały utworzone zgodnie z nazwami osiedli). Można to zrobić na dwa sposoby:

  • poprzez formularz elektroniczny  (usługa nieodpłatna). Formularz z nazwami osiedli, które należy zaznaczyć aby zapisać się do systemu znajduje się na stronie platformy SerwerSMS. Strona umożliwia zapisanie i wypisanie się z systemu. Każdy użytkownik po zgłoszeniu się do systemu poprzez stronę internetową otrzyma hasło potwierdzające własność numeru telefonu, które należy potwierdzić wpisując je w formularzu.
  • wysyłając SMS aktywacyjny na numer 4007 (numer skrócony) z grupą wybraną wg wykazu. Koszt wysłania wiadomości na numer 4007 odpowiada standardowej stawce za SMS (zgodnie z cennikiem operatora) do sieci własnego operatora GSM.

Tabela z kodami rejestracyjnymi i wyrejestrowującymi znajduje się w załączniku.

Załączniki

sieci społecznościowe