Szczepienia - jak się zarejestrować

W piątek, 15 stycznia, rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zarejestrować się można na trzy sposoby. Najprościej jest zadzwonić na infolinię lub do punktu szczepień, można też zarezerwować termin online.

Zgodnie z informacjami, jakie podaje rządowa strona: gov.pl/szczepimysie/rejestracja, są trzy możliwości zapisu na szczepienie. W pierwszej kolejności będą jednak one dostępne dla najstarszych seniorów.

Infolinia

Pierwszy sposób to telefon na całodobową i bezpłatną rządową infolinię: 989. Senior może zadzwonić tam sam, ale może też poprosić o to kogoś bliskiego, np. członka rodziny. Do zapisu wystarczy PESEL oraz numer telefonu komórkowego. 

Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Lista punktów, w których będzie można przyjąć szczepionkę w Poznaniu znajduje się na stronie: gov.pl/szczepimysie/wielkopolskie

Po rejestracji na podany numer telefonu przyjdzie SMS - potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie. 

Wybrany punkt szczepień

Można również zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - wystarczy się z nim skontaktować. Adresy punktów szczepień w Poznaniu dostępne są na stronie internetowej: gov.pl/szczepimysie/wielkopolskie

Jeśli w wybranym punkcie szczepień nie będzie dogodnego terminu - wystarczy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt w pobliżu. 

Rejestracja elektroniczna

Można też zarezerwować datę poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania seniora. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo ktoś będzie chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji wysłane zostanie powiadomienie SMS. Ponownie przypomnienie o szczepieniu przyjdzie dzień przed planowanym terminem.

Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, trzeba mieć profil zaufany.

Harmonogram

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

- od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat;

- od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Więcej informacji: poznan.pl/szczepienia-wazne-daty

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej