Telefon serdeczności - Poznań dla seniorów

Miasto Poznań uruchamia nową usługę dla seniorów - Telefon Serdeczności. Starsi mieszkańcy i mieszkanki miasta, którym doskwiera izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać, mogą zadzwonić na specjalną linię. Po drugiej stronie słuchawki czekać będzie rozmówca gotowy do pomocy.

Telefon Serdeczności ma przeciwdziałać samotności wśród osób starszych w trudnym okresie pandemii. Mogą z niego skorzystać wszyscy seniorzy, którym doskwiera poczucie izolacji i samotności nasilające się w związku z kwarantanną, nie mają z kim porozmawiać i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, lękami, obawami. Wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091, by uzyskać wsparcie.

Poznańscy seniorzy powinni mieć możliwość kontaktu w różnych porach dnia, dlatego telefon czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00. Jeden numer: 691 870 091 obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią 4-godzinne dyżury. To pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy na co dzień współpracują z seniorami, znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

Uwaga - w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownicy ZDDP przekażą numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty na stronie miasta i Centrum Inicjatyw Senioralnych) lub przekierują połącznie do CIS lub Biura Poznań Kontakt.

W przypadku pytań dotyczących oferty miasta dla seniorów ("Zakupy dla seniora", pakiet Poznań Viva Senior itp.) rozmowy również przekierowane będą do Centrum Inicjatyw Senioralnych lub Biura Poznań Kontakt.. 

Seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, by zyskać informacje o dostępnej ofercie miasta, wsparciu osób starszych, koordynowanej przez CIS akcji Senior W Domu: Centrumis.pl/Senior w domu.

AW

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej