Trener senioralny online

Stacjonarne zajęcia programu "Trener Senioralny" musiały zostać zawieszone ze względu na trwającą epidemię. Jednak starsi mieszkańcy i mieszkanki Poznania nadal mogą korzystać z pomocy trenerów - ruszyły zajęcia online. 

"Trener Senioralny" to program finansowany ze środków Wydziału Sportu UMP w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory korzystało z niego około 4500 seniorów - zajęcia odbywały się na basenie, w salach czy na siłowniach zewnętrznych. Teraz część zajęć będzie transmitowana w internecie, tak, by poznaniacy nadal mogli dbać o swoją aktywność fizyczną. 

Pierwsza próbna transmisja zgromadziła przed ekranami przeszło 2000 osób. Dlatego wprowadzono grafik stałych zajęć online. Będzie on obowiązywał do momentu zakończenia stanu epidemii w kraju.

Ćwiczenia transmitowane są również w telewizji WTK.

Zajęcia transmitowane będą na profilu Trener Senioralny: https://www.facebook.com/TrenerSenioralny/  (start zawsze około 09:45-09:50, można dołączać w trakcie). Zajęcia prowadzone będą na żywo i są bezpłatne. 

Dla osób, które nigdy nie korzystały jeszcze z Facebooka i nie wiedzą, jak skorzystać z usługi, uruchomiono infolinię: 880229415 (tel. czynny w godzinach 09:00-16:00).

 - Wszyscy seniorzy, ich znajomi lub sąsiedzi, którzy chcą dołączyć, ale nie orientują się w technicznych kwestiach - mogą tam zadzwonić, postaramy się pomóc - zapewnia Szymon Rakowski z Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

AW

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej