1. Wydarzenia dla dzieci:

Cykl zajęć edukacyjnych przybliżający małym poznaniakom historię miasta, znane i nieznane legendy poznańskie oraz lokalną gwarę. W czasie zajęć dzieci przeniosą się w świat wyobraźni i rozwiną swoją kreatywność poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych i sensorycznych. Spacery z przewodnikiem przybliżą uczestnikom lokalną historię oraz ciekawostki związane z Poznaniem.

2. Wydarzenia dla dorosłych:

"Śladami Kroniki" - cykl wycieczek edukacyjnych. Spacery organizowane są co miesiąc i poprowadzą ich uczestników trasami związanymi z przewodnimi tematami wybranych tomów "Kroniki Miasta Poznania". Każdej z nich towarzyszyć będzie prelekcja lub wykład poświęcony najciekawszym zagadnieniom poruszanym w Kronice.

3. Spotkania wokół Fotoplastykonu Poznańskiego

Cykl spotkań, warsztatów i wycieczek nawiązujący do bieżących wystaw prezentowanych w Fotoplastykonie Poznańskim.

4. Do-malowanki historyczne

Cykl warsztatów plastycznych dla dzieci przedstawiający sylwetki osób związanych z Poznaniem, których działalność wzbogaciły życie miasta. Dzieci wspólnymi siłami zastanawiały się nad losami osób widocznych na archiwalnych zdjęciach i tworzyły swoje własne, kolorowe wersje przygód. Warsztaty okraszone były ciekawostkami i anegdotkami, które przedstawiły animatorki.

Projekt zrealizowany został od VII do XI 2021 r. ze środków Muzeum Historii Polski w ramach projektu Patriotyzm Jutra.

Efektem projektu jest wydanie bezpłatnej kolorowanki dla dzieci, którą można pobrać z Centrum Informacji Kulturalnej oraz poniżej. Materiały dostępne na licencji CC BY-NC-ND.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej