"Za rogatkami Poznania"  Witold Gostyński

Dokąd prowadzi droga przez "Ucho Igielne"? Gdzie najpiękniej kwitną śnieżyce? Co kryje dwór w Koszutach? Na wszystkie te, a także wiele innych pytań dotyczących okolic Poznania, odpowiada najnowszy przewodnik turystyczny autorstwa Witolda Gostyńskiego (seria "Przewodniki IKS-a").
       Książka zachęca do poznania najbliższych okolic stolicy Wielkopolski - miejsc fascynujących i wartych podjęcia podróży. Inspiracją do jej powstania były artykuły krajoznawcze publikowane od kilku lat w "Poznańskim Informatorze Kulturalnym, Sportowym i Turystycznym "IKS" w dziale "Za rogatkami". Najciekawsze z nich, zaprezentowane w układzie pór roku  i uzupełnione informacjami praktycznymi (dojazd, szlaki turystyczne, atrakcje), znalazły się w przewodniku.
       Książka zawiera opisy 24 wycieczek, zaprezentowanych w układzie pór roku. Ich charakter, a także cele poznawcze, uwzględniają warunki pogodowe (np. zwiedzanie wnętrz lub więcej spaceru w terenie) oraz możliwości uczestniczenia w cyklicznych imprezach lokalnych.
       Przewodnik na pewno ułatwi organizowanie weekendowego odpoczynku mieszkańcom Poznania, będzie pomocne animatorom wycieczek zbiorowych i nauczycielom, a także przybywającym do Poznania turystom.

Dostępny w wersji polskiej 

str. 80, 115x230  okładka miękka

cena katalogowa ok. 17,00 zł                                 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej