Fest Księgarnia - najlepsze opinie czytelników

Prezentujemy najlepsze opinie napisane przez czytelników w plebiscycie "Fest Księgarnia". Jury w składzie: Karolina Hamling, Grzegorz Jura, Katarzyna Kamińska, prof. Katarzyna Krzak-Weiss, Cezary Ostrowski i Katarzyna Wojtaszak wybrało 10 najlepszych opinii z puli prawie 6 tys. komentarzy nadesłanych w konkursie. Komisja wzięła pod uwagę sprawność językową autorów, ich pomysłowość, oczytanie oraz emocjonalny wydźwięk wypowiedzi. Autorzy nagrodzonych opinii otrzymają vouchery na zakup książek w księgarni, której dotyczy komentarz.

Promocja albumu "Taniec"

Tańca nieprzemijalny czar...

4 sierpnia na Dziedzińcu Szkoły Baletowej w Poznaniu odbyła się promocja albumu Macieja Hadrycha "Taniec".

Spotkanie z autorem poprowadziła Pani Jagoda Ignaczak.

Podczas wydarzenia kilka utworów wykonał wiolonczelista Mikołaj Cieślak.

Nowa wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim

W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.

Najlepsze opowiadania o Lechu Poznań wyłonione!

"W górę serca! Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań" - pod takim hasłem Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z KKS Lech Poznań ogłosiło konkurs literacki na opowiadania inspirowane 100-leciem istnienia klubu. Do konkursu zgłoszono 65 prac.

Co nowego w PAHM?

Co nowego w Poznańskich Archiwum Historii Mówionej?

Poniżej prezentujemy kilka najnowszych nagrań zrealizowany przez PAHM.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - wystawa w Fotoplastykonie

W ubiegłym roku Wydawnictwo Miejskie Posnania zorganizowało akcję zbierania fotografii stereoskopowej i pamiątek związanych z Fotoplastykonem Poznańskim. Wśród dostarczonych materiałów graficznych znalazło się kilkanaście stereofotografii Rzymu z przełomu XIX i XX wieku. Zafascynowały nas i zainspirowały do rozwinięcia tego tematu.

Zmarł Prof. Bogdan Walczak

1 lutego 2022 roku zmarł prof. Bogdan Walczak, językoznawca, polonista i slawista, były prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i były dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, wieloletni cżłonek Kolegium Redakcyjnego Kroniki Miasta Poznania.

Strona 1 2 4