Historie rodzinne na fotografiach

Serdecznie zapraszamy na promocję "Albumu rodzinnego Rogera Sławskiego. Historie Ziołeckich, Sławskich i Czaplów" autorstwa Krystyny Sławskiej-Pawłowskiej, która odbędzie się 6 września o godz. 17 w Sali Białej hotelu Bazar (wejście od Al. K. Marcinkowskiego).

Którędy na Targi Poznańskie? - konkurs literacki

Może to być romans, kryminał, a nawet horror. Ważne, by w powieści pojawiły się targi. Nie trzeba też znaleźć odpowiedzi na pytanie: "Którędy na Targi Poznańskie?". To właśnie hasło przyświeca konkursowi literackiemu, który Wydawnictwo Miejskie Posnania i Grupa MTP organizują w setną rocznicę powstania targów poznańskich.

Akcja: Fotoplastykon

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do udziału w akcji wszystkich, którzy w prywatnych zbiorach przechowują pamiątki, zdjęcia lub dokumenty związane z Fotoplastykonem Poznańskim, a także wszelkie stereofotografie.

"Fest ksiegarnia" - najlepsze opinie czytelników wyłonionie!

Jury w składzie: prof. Katarzyna Krzak-Weiss, Katarzyna Wojtaszak, Grzegorz Jura, Katarzyna Kamińska i Karolina Hamling wybrało 13 najlepszych opinii z puli prawie 3 tys. komentarzy nadesłanych w konkursie. Komisja wzięła pod uwagę sprawność językową autorów, ich pomysłowość, oczytanie, emocjonalny wydźwięk wypowiedzi oraz lapidarność i dowcip.

Konkurs 30/30. Wystawa

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy najlepszych okładek płytowych 2020 roku wyłonionych w ramach konkursu 30/30, która znajduje się w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.

Gwarowa nowość

-Słuchaj no... - zaczął Geniu, ściszając głos. - Moja wymarała takie ekstra wakacje do Turcji na tydziń. To jakoś specjalna okazja na ostatnią chwilę.

-Last minute - wtrąciłem.

- No chyba jakoś tak. Wsiodosz do flugcuga na Ławicy i za trzy godzinki jesteś na miejscu. Blajba pjinkno, zupełnie przy plaży. Bachać się tyż możesz wew basynie pod samiuśkim oknym. Są tam nawet dwa: jedyn normalny dla cołkiem wiary, a drugi płyciejszy dla dzieciarów. Ale teraz suchej to! - Genas podszedł bliżej i wywalił gały jak szyroko. - Od ósmej rano do jedynastej wieczorem wszystko, co zjisz i wypijesz, jest za mochę.

Fotoplastykon ponownie otwarty!

Już 15.06 (wtorek) Fotoplastykon Poznański ponownie otworzy się dla zwiedzających. Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy "Krynolina - najwytworniejsza katastrofa w świecie mody"!

Seria "Zabytki Poznania" nagrodzona

Konkurs o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza rozstrzygnięty!

Katarzyna Kamińska - dyrektor Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Jan Skuratowicz otrzymali honorowe wyróżnienie za zainicjowanie i kontynuację w znakomitej formie merytorycznej i edytorskiej serii "Zabytki Poznania".

Dziękujemy Bibliotece Raczyńskich za wyróżnienie i gratulujemy pozostałym nagrodzonym
Senioralny czerwiec

Ukazał się czerwcowy numer "Senioralnego Poznania", a w nim jak zawsze sporo ciekawych i praktycznych informacji dla poznańskich seniorek i seniorów.

Najlepsza trzydziestka!

W minioną środę jury konkursu 30/30 wyłoniło 30 najlepszych okładek płytowych 2020 roku.

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 18 czerwca podczas wernisażu otwierającego wystawę konkursu.

Najlepsze okłaki 2020 roku będzie można zobaczyć w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze do 1.08.2021.

Strona 1 2