Wielkopolskie Rodziny Katyńskie

Potomkowie ofiar zbrodni katyńskiej dokonanej wiosną 1940 roku przybliżają swoje przeżycia i doświadczenia z czasów wojny oraz czasu, gdy budowano władzę ludową, dla której stanowili "wrogi element". Zespół Poznańskiego Archiwum Historii Mówionej od czterech lat prowadzi wywiady filmowe z potomkami ofiar Katynia na terenie całego kraju.

Promocja "konspiracyjnej" kroniki

Wydawnictwo Miejskie Posnania i Kolegium Redakcyjne KMP serdecznie zapraszają na promocję nowego tomu "Kroniki Miasta Poznania"
3/2023 KONSPIRACJE

Senioralny grudzień

W grudniowym numerze Senioralnego Poznania piszemy m.in. o jarmarkach świątecznych na Placu Wolności i MTP oraz innych zaplanowanych na grudzień wydarzeniach przedświątecznych, które sprawiają, że świętami Bożego Narodzenia możemy cieszyć się przez cały miesiąc, a nawet dłużej.

IKS na święta

Najcenniejsze, co możemy podarować bliskim to czas. W najnowszym numerze IKS-a podpowiadamy, jak można spędzić go z rodziną i przyjaciółmi oraz wprowadzić siebie w świąteczną atmosferę.

Salon Ilustratorów 2024 - nabór

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek we współpracy z Wydawnictwem Miejskim Posnania ogłasza nabór do Salonu Ilustratorów 2024, który od 2003 roku towarzyszy Poznańskim Targom Książki.

Fest księgarnia - wyniki

Znamy wyniki otwartego naboru "Fest księgarnia" na realizację wydarzeń kulturalnych przez poznańskie księgarnie niezależne!

Nowy konkurs literacki

Wydawnictwo Miejskie Posnania ogłasza pierwszą edycję nowego konkursu literackiego na opowiadanie kryminalne, którego akcja rozgrywa się w Poznaniu. Konkursowi nadaliśmy nazwę "Kryminał do Poznania", a hasło jego pierwszej edycji brzmi: "Śledztwo do wzięcia".

"Dookoła świata z Pawłem Edmundem Strzeleckim" - nowa wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim

Paweł Edmund Strzelecki to jeden z najwybitniejszych polskich podróżników i odkrywców. Był pierwszym Polakiem, który odbył podróż dookoła świata w celach naukowych. Urodził się w 1797 roku w Głuszynie, wówczas podpoznańskiej wsi. Lata młodości spędził w Wielkopolsce, Warszawie i Krakowie. W 1834 roku wyruszył w samodzielną podróż dookoła świata. Pierwszy etap - z Liverpoolu do Nowego Jorku pokonał żaglowcem, a trwało to... 45 dni!

Na czele WMP

Joanna Gaca-Wyczółkowska oficjalnie dyrektorem Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Z wizytą na Winiarach

26 września w Harcówce (Hufiec Poznań-Jeżyce) odbyła się promocja książki "Poznańskie Winiary 1939-1945. Losy winiarczyków" Zofii Leitgeber i Katarzyny Stelmachowskiej.

Książka o Augustynie Boczku nagrodzona!

Z radością informujemy, że książka Sebastiana Łukaszewskiego "Augustyn Boczek. Muzyk, pedagog, reformator polskiej szkoły fletowej XX wieku" otrzymała srebrny dyplom w kategorii publikacji naukowej lub popularnonaukowej na III Międzynarodowym Konkursie "Muzyczne Orły".

Strona 1 2 4