Literackie urodziny Lecha Poznań - nabór prac do 14.04

"Kooooleeejooorz!" - ten jakże bliski sercu poznaniaków okrzyk budzi w ich sercach emocje, dumę, sentyment, ciepły uśmiech i wspomnienia. Do tych emocji i wspomnień chcemy sięgnąć i zachęcić do przelania ich na papier w naszym Konkursie Literackim pod hasłem "W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań".

Akcja: Fotoplastykon zakończona

Akcja zbierania pamiątek i wspomnień związanych z historią Fotoplastykonu Poznańskiego dobiegła końca. Rozstrzygnięty został również towarzyszący jej konkurs na najciekawsze obiekty.

IKS grudniowy

25 ekscytujących zimowych aktywności, które rozruszają zziębniętych i ożywią zdołowanych! Gdzie szukać słońca i ciepełka w mroźne dni? Gdzie szukać lodu i śniegu, gdy temperatura nad kreską? O tym w grudniowym numerze IKS-a. A co poza tym?

Najlepsi w kulturze! Wyniki plebiscytu.

Już po raz dziewiąty tuż przed początkiem nowego sezonu Czytelnicy IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl wybierali Człowieka kultury i Wydarzenie kulturalne sezonu 2020/2021. Tym razem pierwsze miejsca na podium bezsprzecznie zdominował teatr! Pierwszy tytuł zdobyła ukraińska aktorka i reżyserka, założycielka Teatru Emigrant Olha Hryhorash (257 głosów). Wydarzeniem kulturalnym sezonu głosami widzów uznany został monodram Ewa i ja Ewy Kaczmarek z Teatru Usta Usta Republika (174 głosy).

Zmarł Kazimierz Jęczkowski

Był redaktorem naczelnym "Biuletynu" w latach 1996-2010, wypracował markę i styl naszego informatora. Kazimierz Jęczkowski odszedł w nocy z 28 na 29 września w wieku 72 lat.

Historie rodzinne na fotografiach

Serdecznie zapraszamy na promocję "Albumu rodzinnego Rogera Sławskiego. Historie Ziołeckich, Sławskich i Czaplów" autorstwa Krystyny Sławskiej-Pawłowskiej, która odbędzie się 6 września o godz. 17 w Sali Białej hotelu Bazar (wejście od Al. K. Marcinkowskiego).

"Fest ksiegarnia" - najlepsze opinie czytelników wyłonionie!

Jury w składzie: prof. Katarzyna Krzak-Weiss, Katarzyna Wojtaszak, Grzegorz Jura, Katarzyna Kamińska i Karolina Hamling wybrało 13 najlepszych opinii z puli prawie 3 tys. komentarzy nadesłanych w konkursie. Komisja wzięła pod uwagę sprawność językową autorów, ich pomysłowość, oczytanie, emocjonalny wydźwięk wypowiedzi oraz lapidarność i dowcip.