Akcja: Fotoplastykon

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do udziału w akcji wszystkich, którzy w prywatnych zbiorach przechowują pamiątki, zdjęcia lub dokumenty związane z Fotoplastykonem Poznańskim, a także wszelkie stereofotografie.

Grafika promująca akcję przedstawiająca Fotoplastykon Poznański na różowym tle - grafika artykułu
Akcja: Fotoplastykon

A może odwiedzaliście Państwo Fotoplastykon w jego poprzednich lokalizacjach? Chętnie poznamy wspomnienia związane z historią tego urządzenia. Zapraszamy do podzielania się nimi!

Z zebranych materiałów chcielibyśmy stworzyć kolekcję stereofotografii, którą będzie można obejrzeć w Fotoplastykonie Poznańskim, a dodatkowe zeskanowane obiekty złożą się na cyfrowy zbiór wzbogacający wystawę.

Dla właścicieli najciekawszych pamiątek przewidujemy nagrody w wysokości 1000 zł, 800 zł i 500 zł, nagrody książkowe, a także zaproszenia na kolejne wystawy w Fotoplastykonie Poznańskim.

Zbiórka materiałów rozpocznie się 15 lipca 2021 roku i potrwa do 15 października 2021 roku.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi prosimy o zeskanowanie obiektów we własnym zakresie lub ich sfotografowanie i przysłanie mailem na adres edukacja@wm.poznan.pl wraz z wypełnioną kartą udziału w akcji.

W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub niemożności wykonania skanu lub fotografii prosimy o kontakt telefoniczny - pomożemy!

Szczegółowe informacje o zbiórce pamiątek można uzyskać pod numerami telefonu: 61 854 07 68 oraz  61 854 07 63 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15).

Załączniki

sieci społecznościowe