Akcja: Stara Rzeźnia

AKCJA: STARA RZEŹNIA

ZBIERAMY PAMIĄTKI

Akcja: Stara Rzeźnia - grafika artykułu
Akcja: Stara Rzeźnia

 Z niecierpliwością i ciekawością wyczekiwany początek rewitalizacji Starej Rzeźni połączony z powstaniem nowego kwartału miasta o funkcjach biurowych, mieszkaniowych, kulturalnych, usługowych i gastronomicznych to znakomita okazja do przeprowadzenia społecznej akcji gromadzenia pamiątek związanych z tym wspaniałym, poprzemysłowym kompleksem budynków.

Zapraszamy wszystkich, szczególnie dawnych pracowników Starej Rzeźni, bywalców giełdy staroci i widzów wydarzeń kulturalnych, którzy posiadają zdjęcia, pocztówki, dokumenty, druki, przedmioty lub zechcą podzielić się wspomnieniami związanymi z historią i działalnością rzeźni do udostępnienia ich nam.

Z pozyskanych  materiałów i rozmów stworzymy cyfrową kolekcję na platformie cyryl.poznan.pl oraz plenerową wystawę w przestrzeni miasta.

Właścicieli najciekawszych pamiątek nagrodzimy.

Fundatorem nagród jest inwestor Starej Rzeźni firma Vastint Polska

Zbiórka materiałów rozpocznie się 30 listopada 2020 roku i potrwa do 31 marca 2021 roku.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi prosimy o zeskanowanie obiektów we własnym zakresie lub ich sfotografowanie i przysłanie mailem na adres magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl wraz z wypełnioną kartą przystąpienia do akcji.

W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub niemożności wykonania skanu lub fotografii prosimy o kontakt telefoniczny - pomożemy.

Szczegółowe informacje o zbiórce można uzyskać pod numerem telefonu 618540763 w dni robocze od godziny 9 do 15.

Regulamin zbiórki i karta przystąpienia do akcji znajduje się na stronie cyryl.poznan.pl w zakładce AKCJA: STARA RZEŹNIA

Organizator: Wydawnictwo Miejskie Posnania

Partner: Vastint Polska

sieci społecznościowe