"Fest Księgarnia" - wybierz swoją ulubioną księgarnię!

23 kwietnia ruszył plebiscyt "Fest Księgarnia", którego laureatów wybiorą czytelnicy!

Fest Księgarnia - baner plebiscytu - grafika artykułu
Fest Księgarnia - baner plebiscytu

W Poznaniu działa ponad 30 lokalnych księgarń niezależnych. Są to księgarnie indywidualne, stacjonarne lub antykwariaty księgarskie, zarówno specjalistyczne, jak i ogólnoasortymentowe. Są to przeważnie małe podmioty, często prowadzone przez rodziny czy grupy przyjaciół. One również dotkliwie odczuły skutki pandemii i spowodowanych przez nią kolejnych lockdownów oraz obostrzeń.

Plebiscyt "Fest Księgarnia", organizowany z inicjatywy przewodniczącego Komisji Kultury Rady Miasta Grzegorza Jury, jest jednym z działań wspierających kulturę w Poznaniu. Jego zadaniem - oprócz nagrodzenia najlepszych księgarń - ma być również promocja tych wyjątkowych miejsc i zwrócenie uwagi poznaniaków na ich ogromną rolę.

Uczestnicy plebiscytu, którzy oddadzą głos na swoją ulubioną księgarnię, będą mogli jej w ten sposób realnie pomóc. Ponadto czytelnicy będą mogli sformułować swoje opinie na temat ulubionych księgarń. Najlepsze spośród nich nagrodzone zostaną voucherami na zakupy w księgarni, której dotyczyć będzie opinia.

Głosowaniu poddane zostaną księgarnie autorskie, które są wymienione w specjalnym wykazie prowadzonym przez Polską Izbę Książki.

13 niezależnych księgarń z najwyższą liczbą głosów w plebiscycie otrzyma tytuł "Fest Księgarnia" oraz nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 64 tys. zł, przy czym zwycięzca otrzyma 10 tys. zł.

Plebiscyt potrwa 2 miesiące, a ogłoszenie wyników nastąpi do końca czerwca.

Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej na stronie internetowej festksiegarnia.poznan.pl.

Patronat honorowy:
Przewodniczącego Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania
Patronat:
Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek

sieci społecznościowe