Gwarowa nowość

-Słuchaj no... - zaczął Geniu, ściszając głos. - Moja wymarała takie ekstra wakacje do Turcji na tydziń. To jakoś specjalna okazja na ostatnią chwilę.

-Last minute - wtrąciłem.

- No chyba jakoś tak. Wsiodosz do flugcuga na Ławicy i za trzy godzinki jesteś na miejscu. Blajba pjinkno, zupełnie przy plaży. Bachać się tyż możesz wew basynie pod samiuśkim oknym. Są tam nawet dwa: jedyn normalny dla cołkiem wiary, a drugi płyciejszy dla dzieciarów. Ale teraz suchej to! - Genas podszedł bliżej i wywalił gały jak szyroko. - Od ósmej rano do jedynastej wieczorem wszystko, co zjisz i wypijesz, jest za mochę.

Felietony gwarowe na tle Starego Rynku w Poznaniu. Książka ma zieloną jaskrową okładkę. Na tle kolorowe domki budnicze. - grafika artykułu
Felietony gwarowe na tle Starego Rynku w Poznaniu

To tylko fragment naszej gwarowej nowości.

"U Werunki i Stacha na klejdrach" Jana Strugarka to zbiór kilkudziesięciu felietonów napisanych gwarą poznańską, które z humorem bardzo dobrze oddają naszą codzienność, odnotowują to co nowe i modne, a jednocześnie utrwalają język, którym dziś jeszcze w znacznym stopniu posługują się poznaniacy.

Publikację możecie kupić w naszym sklepie internetowym sklep.wmposnania.pl i w Centrum Informacji Kulturalnej Poznań.

https://bit.ly/3cyJ5AQ

sieci społecznościowe