IKS grudniowy

25 ekscytujących zimowych aktywności, które rozruszają zziębniętych i ożywią zdołowanych! Gdzie szukać słońca i ciepełka w mroźne dni? Gdzie szukać lodu i śniegu, gdy temperatura nad kreską? O tym w grudniowym numerze IKS-a. A co poza tym?

IKS grudzień 2021 - grafika artykułu
IKS grudzień 2021

Zapowiadamy: spektakl Gapiszon i Zuzia w Teatrze Animacji oraz Kordian i cham Leona Kruczkowskiego w Teatrze Polskim, koncert Filharmonicy Berlińscy w Filharmonii Poznańskiej oraz koncert zespołu Pidżama Porno.

Recenzujemy poznański koncert Bruce'a Liu, laureata XVIII  Festiwalu Chopinowskiego, książki: Dziennikarz, który wiedział za dużo. Dlaczego Jarosław Ziętara musiał zginąć, Fizyka smutku i Dom stu szeptów, wystawy: Kongijczyków portret własny. Malarstwo kongijskie 1960-1990 w CK Zamek i Poznański fotograf Sally Jaffé w Muzeum Sztuk Użytkowych,  a także operę-instalację Carmen. Toujours la mort  Teatru Wielkiego.

Rozmawiamy z pianistą Brucem Liu, Olhą Hryhorash, Człowiekiem kultury sezonu 2020/2021 w Plebiscycie IKS-a i Kulturypoznan.pl,  Ewą Kaczmarek, autorką spektaklu Ewa i ja, wyróżnionego tytułem Wydarzenia kulturalnego sezonu, a także z Przemysławem Terleckim, dyrektorem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Z historii Poznania przypominamy ponury czas stanu wojennego w 40. rocznicę jego wprowadzenia.

oprac. red.

sieci społecznościowe