Kwietniowy Senioralny

W kolejnym numerze "Senioralnego Poznania" i nieodłącznej "Tytki", jak zwykle wiele praktycznych informacji porad, rozmowa, trochę historii i kultury.

Senioralny Poznań kwiecień 2021 - grafika artykułu
Senioralny Poznań kwiecień 2021

W kwietniu rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Co to takiego, po co jest organizowany, na czym polega, jak można się spisać? Na wszystkie te pytania znajdą Państwo odpowiedź w naszym kwietniowym numerze.

Informujemy ponadto o nowym pomniku przyrody w Poznaniu, który znajduje się na Cytadeli oraz o inicjatywie Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych, uczczenia pamięci wybitnej tancerki Olgi Sawickiej. Rozmawiamy z Wojciechem Gaczkiem, inżynierem budownictwa lądowego z ponad 50-ltnim stażem, człowiekiem wielu pasji.

Polecamy kwietniowy numer "IKS-a" oraz film z aktorami-seniorami, wśród których opowiadają o sobie m.in. Barbara Wrzesińska i Jan Englert. Przypominamy o rocznicy Palmiarni Poznańskiej oraz prezentujemy relację świadka z Poznańskiego Archiwum Historii Mówionej.

W "Tytce Seniora" tradycyjnie bogaty zestaw informacji, zapowiedzi, komunikatów, porad, obejmujących niemal wszystkie sfery życia.

oprac. red.

sieci społecznościowe