Majowo-IKSowo

Jest majówka, jest iksówka, jest afiszówka. Można zaczynać maj kulturalnie.

IKS + Afisz maj 2022 - grafika artykułu
IKS + Afisz maj 2022

W majowym IKS-ie m.in.:

Historyczny gmach na nowo. Biblioteka Raczyńskich po trzyletnim remoncie otwiera swoje zabytkowe skrzydło, które zgodnie z myślą Edwarda Raczyńskiego znów jest pełne książek. Jakie małe i wielkie zmiany nastąpiły w tym historycznym obiekcie?

Majówka po poznańsku. U schyłku wiosny w Poznaniu nie zabraknie kulturalnych atrakcji. Noc Muzeów, Festiwal Fabuły, Poznańska Wiosna Muzyczna czy festiwal filmowy Millenium Docs Against Gravity - to tylko niektóre z nich, powracające często po dwuletniej przerwie. Nie sposób zapomnieć także o samej majówce - co przygotowują dla poznaniaków znane i lubiane instytucje?

Rozmowy pełne zaskoczeń. Kto stoi za Klubem Książki Ukraińskiej w CK Zamek? Jakie przekłamania w historii Polski odkryła "Babka od histy"? Co o swoich pomysłach mówią laureaci konkursu im. Marii Dokowicz? Ci oraz inni poznańscy rozmówcy na łamach majowego IKS-a.

Ciekawostki. O powstańczych pomnikach w Poznaniu, pułkowniku Wasiliju Czujkowie oraz sportowych wspomnieniach i podsumowaniach - dla każdego czytelnika coś dobrego na majową, piknikową lekturę.

Afisz, czyli co, gdzie, kiedy - kulturalny wybór.

oprac. red.

sieci społecznościowe