Nadchodzi czerwiec z IKS-em

Ukazał się już czerwcowy numer miesięcznika IKS, a w nim jak zwykle wszystkie odcienie kultury jakie występują w Poznaniu.

Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania - grafika artykułu
Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania

W czerwcowym numerze IKS-a m.in.:

Uchwała krajobrazowa. Czy przygotowywany przez miasto dokument uporządkuje to, co jest do uporządkowania? Czy uda się poprawić wygląd ulic, budynków, chodników i placów? Czy uda się ukrócić proceder nielegalnego wieszania reklam? Swoimi obserwacjami na ten temat podzielił się Kuba Głaz, poznański dziennikarz i krytyk architektury. O nurtujących go sprawach rozmawiał z Piotrem Libickim, pełnomocnikiem prezydenta ds. estetyki miasta i zastępcą dyrektora ZDM ds. przestrzeni publicznej.

Powrót kultury. Wraz z luzowaniem obostrzeń pandemicznych wracają duże wydarzenia kulturalne. Cykl 15 koncertów znanych polskich artystów pod hasłem Letnie Brzmienia, odbędzie się w parku Starego Browaru. Festiwal Malta w tym roku zwróci się w stronę swoich korzeni i tak lubianych przez mieszkańców dużych przedstawień i widowisk na powietrzu. Na mapie koncertowych lokalizacji pojawią się nowe miejsca - m.in. lotnisko Ławica, na którym, w ramach Summer Sky Festival, wystąpi zespół Kult. Ciekawie zapowiada się w Teatrze Muzycznym muzyczno-teatralny spektakl pt. Kombinat, oparty na utworach Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika.

Miasto zbuntowane. Przypominamy także o ważnej dla poznaniaków dacie. W tym roku przypada 65. rocznica Poznańskiego Czerwca '56, pierwszego antykomunistycznego protestu w powojennej Polsce.

oprac. red.

sieci społecznościowe