Posnaniany 2019 przyznane

Miło nam poinformować, że książka Jarosława Mulczyńskiego "Życie artystyczne w Poznaniu w latach 1919-1939. Instytucje, salony, wystawy" otrzymała Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza Posnaniana 2019.

Posnaniany 2019 - grafika artykułu
Posnaniany 2019

To kolejna nagroda przyznana książce wydanej pod koniec 2019 roku. Wcześniej publikacja Jarosława Mulczyńskiego otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Najlepszą Książkę Popularnonaukową. Konkurs został rozstrzygnięty podczas tegorocznych Poznańskich Targów Książki.

O książce:

Książka prezentująca życie artystyczne w Poznaniu w dwudziestoleciu międzywojennym. Malarze, rzeźbiarze i graficy tworzący wówczas w stolicy Wielkopolski zawiązywali ugrupowania artystyczne, wystawiali swoje prace, organizowali związki zawodowe i wraz z miłośnikami sztuki powoływali stowarzyszenia oraz instytucje artystyczne. Cały ten międzywojenny świat runął we wrześniu 1939 r. Po zakończeniu II wojny światowej i wielu latach odbudowy w Poznaniu powstał nowy liczący się ośrodek na artystycznej mapie kraju.

Publikację można kupić w naszym sklepie internetowym

sieci społecznościowe