Promocja morowej "Kroniki"

Wydawnictwo Miejskie Posnania, Kolegium Redakcyjne KMP i Muzeum Narodowe w Poznaniu serdecznie zapraszają na promocję kolejnego tomu Kroniki Miasta Poznania (2/2021) Poznań morowy.

Okładka Kroniki ukazująca średniowiecznego lekarza na tle panoramy średniowiecznego miasta Poznania. - grafika artykułu
Okładka Kroniki

Spotkanie odbędzie się 29 lipca (czwartek, godz. 17) w Sali Hiszpańskiej Muzeum Narodowego w Poznaniu, Al. K. Marcinkowskiego 9.

Wstęp wolny. Na gości czekają egzemplarze w cenie promocyjnej.

Spotkanie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania JACKA JAŚKOWIAKA oraz Przewodniczącego Rady Miasta Poznania GRZEGORZA GANOWICZA.
-------------------

KMP 2/2021 Poznań morowy: Pierwsza część publikacji stanowi próbę uchwycenia epidemii nawiedzających Poznań od średniowiecza do połowy XX wieku. Historia pokazuje, że kiedy zaraza wkraczała do miasta, zawieszano handel i rzemiosło, zamykano szkoły, gospody, niektóre kościoły, zakazywano zgromadzeń. W podobnych realiach, choć z przerwami na "nową normalność", żyjemy od ponad roku - od momentu, kiedy świat sparaliżowała informacja o rozprzestrzeniającym się wirusie SARS-CoV-2. Doświadczenie pandemii i jej skutków dotknęło nas wszystkich. O szkole, instytucjach kultury, placówkach medycznych, kościele i pracy w dobie covidu opowiada druga część "Kroniki".

sieci społecznościowe