Senioralny październik - warsztaty

12. edycja Senioralnych oraz Weekend Seniora z Kulturą przed nami! Zapraszamy do udziału w wydarzeniach przygotowanych przez Wydawnictwo z myślą o starszych mieszkańcach Poznania.

Plakat z napisem senioralni - grafika artykułu
Październik miesiącem seniorów

I. Warsztaty z cyjanotypii dla osób dorosłych i seniorów

W ciągu 2-godzinych warsztatów zapoznamy się z historią i specyfiką techniki cyjanotypii oraz poznamy twórczość Anny Atkins - popularyzatorki wykonywania zdjęć w cyjanotypii i pierwszej autorki książki zobrazowanej fotografiami. Następnie uczestnicy dowiedzą się jakie materiały potrzebne są do użycia cyjanotypii i wykonają własne kompozycje graficzne wykorzystując suszone kwiaty oraz rośliny. Prace będą naświetlane i płukane zgodnie ze sztuką, a wykonane w ten sposób prace uczestnicy zabiorą do domu.

Dla wszystkich uczestników warsztatów będą czekały bezpłatne zaproszenia na nową wystawę "Szlaki górskie w obiektywie Władysława Ruta" w Fotoplastykonie Poznańskim.

1.10.2022 r. (sobota) o g. 10.30

Czas trwania: ok. 2 godz.

Miejsce: Warsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania, ul. F. Ratajczaka 44

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: edukacja@wm.poznan.pl

II. Bezpłatne wejście na wystawę "Szlaki górskie w obiektywie Władysława Ruta" w Fotoplastykonie Poznańskim 1.10.2022 r.

Zapraszamy wszystkich seniorów do bezpłatnego odwiedzenia wystawy w terminie 1.10.2022 r. (sobota) w godzinach od 10.00 do 17.00. Ostatnie wejście o 16.30.

W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.

III. Warsztaty z fotografii stereoskopowej dla osób dorosłych i seniorów

W czasie 2-godzinnego spotkania dowiemy się czym jest stereoskopia oraz jak ją wykonać. Jakie są metody realizacji zdjęć 3D oraz jak prawidłowo składać stereopary. A wszystko to zobrazowane praktycznymi przykładami i eksponatami.

Po warsztatach uczestnicy będą mogli bezpłatnie obejrzeć nową wystawę "Szlaki górskie w obiektywie Władysława Ruta" w Fotoplastykonie Poznańskim.

UWAGA: Każdy uczestnik musi przynieść na warsztaty własny aparat (może być smartfon).

22.10.2022 r. (sobota) o g. 13.00

Czas trwania: ok. 2 godz.

Miejsce: Warsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania, ul. F. Ratajczaka 44

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: edukacja@wm.poznan.pl

sieci społecznościowe