Senioralny Poznań - marzec 2021

Marcowy numer "Senioralnego Poznania" już jest! O czym piszemy?

Fot. freepik.com - grafika artykułu
Fot. freepik.com

Centrum Inicjatyw Senioralnych zachęca do korzystania z Telefonu Porad Cyfrowych. Seniorzy mający problemy z korzystaniem z usług publicznych przez internet, mogą poprosić o pomoc przez telefon. W ostatnim czasie szczególnie dużo porad dotyczy rejestracji na szczepienia, zakładania Internetowego Konta Pacjenta i korzystania z serwisu internetowego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Informujemy też o zmianach w kursowaniu autobusów na liniach nocnych. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać w nocy z 1/2 marca. W aktualnościach z miasta piszemy o "Wildeckim totemie multimedialnym", otwarciu odnowionego Parku Drwęskich i planach przywrócenia do życia budynku restauracji w Parku Sołackim (dawny Meridian).

W dziale "Kultura" zapowiadamy wystawę Polska. Siła obrazu, która od 15 marca będzie czynna w Muzeum Narodowym. Zostaną na niej pokazane dzieła największych polskich malarzy w tym m.in. Matejki, Wyspiańskiego, Malczewskiego i Chełmońskiego. W dziale "Historia" piszemy o 30-leciu poznańskiej Straży Miejskiej, do dzisiaj zwanej czasem policją municypalną oraz o Stefanie Wojneckim, mistrzu obiektywu.

Jak co miesiąc w numerze także "Tytka Seniora"!

Serdecznie polecamy marcowy numer "Senioralnego Poznania"!

red.

Załączniki

sieci społecznościowe