Siła w nas!

SIŁA W NAS!

Wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na działalność miejskich jednostek kulturalnych w czasie pandemii. Mimo zamknięcia drzwi, instytucje żyją, utrzymują kontakt z odbiorcami i realizują szereg ciekawych, niejednokrotnie nowych zadań, dopasowując je do zastanej rzeczywistości.

Siła w nas - grafika artykułu
Siła w nas

Zależy nam w szczególności na tym, aby pokazać solidarność i moc poznańskich instytucji kultury, ponieważ każda z nich przez ostatnie miesiące zbudowała nowy program oraz wyznaczyła kolejne ścieżki dotarcia i komunikacji z odbiorcami.

Dodatkową wartością projektu jest ożywienie miejskiej przestrzeni. Chcemy nie tylko pokazać siłę miejskich instytucji kultury, lecz także wzmocnić więzi międzyludzkie, umieszczając na placu Wolności żywy, barwny, dodający otuchy napis SIŁA W NAS!. Nie możemy obiecać, że będzie dobrze, ale chcemy naszym hasłem powiedzieć, że mamy w sobie siłę, by przetrwać najtrudniejsze chwile.

Tak narodziła się inicjatywa SIŁA W NAS!, której koncepcja została zapoczątkowana na spotkaniu przedstawicieli wszystkich miejskich instytucji kultury z Poznania. W najbliższym czasie każda z nich ujawni swoje działania wspierające projekt.

Pragniemy zaznaczyć, że wzajemne wsparcie jednostek miejskich podkreślone zostanie nie tylko we wspólnej identyfikacji. Połączymy nasze oferty, by pokazać w jednym miejscu, jak wiele mamy do zaoferowania Poznaniankom i Poznaniakom. Każda z instytucji przejmie także na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku - zaczynając od 3 stycznia 2021.

SIŁA W NAS! to oddolna inicjatywa piętnastu poznańskich instytucji kultury:

Biblioteka Raczyńskich

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Centrum Sztuki Dziecka

Trakt Królewsko-Cesarski w Poznaniu

Brama Poznania

Fest Fyrtel

Poznański Szlak Legend dla Dzieci

Dom Kultury "Stokrotka"

Estrada Poznańska

Galeria Miejska Arsenał

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Poznan Boys' Choir / Poznański Chór Chłopięcy

Teatr Animacji

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Ósmego Dnia

Teatr Polski w Poznaniu od 1875

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Wydawnictwo Miejskie Posnania

#siławnas

sieci społecznościowe