To był maj...

To jest maj, a dokładnie majowy numer IKS-a oraz Afisz kulturalny. Bierzcie (kupujcie) i czytajcie.

Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania - grafika artykułu
Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania

W majowym numerze IKS-a m.in.:

Magia zamknięta w plastikowym krążku - przyglądamy się bliżej modzie, która ani myśli przeminąć. Pasjonaci płyt winylowych zdradzają sekrety odradzającej się popularności nośnika, który oczarowuje także coraz więcej poznaniaków. Magda Chomczyk z Radia Afera zaprasza na spacer po lokalnych sklepach z winylami, gdzie czekają na nas anegdoty, inspiracje oraz dawka wiedzy dla każdego, kto pragnie rozpocząć własną winylową przygodę.

Wiosenne spacery z kulturą - zachęcamy do rozejrzenia się po swoich okolicach, z patrzeniem pod nogi włącznie! Paweł Wolniewicz z UAM opowiada o stworzonej przez siebie interaktywnej mapie z zaznaczonymi ciekawostkami historycznymi i geologicznymi, które znajdują się dosłownie pod naszymi stopami. Katarzyna Misiura z kolei namawia do bezpiecznych rodzinnych spacerów i odkrywa poznańskie miejsca w plenerze, o których być może jeszcze nie słyszeliście.

Historyczny Poznań - w trakcie wiosennych spacerów po Poznaniu zatrzymujemy się także przy miejscach, które skrywają niejedną tajemnicę sprzed lat. Szymon Mazur pisze o stadionie miejskim, który w czasie II wojny światowej zamienił się w obóz pracy, a Piotr Grzelczak - o wielkim wybuchu gazu na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

iz

sieci społecznościowe