Konsultacje dot. pomnika Smolenia

Pomnik Bohdana Smolenia ma stanąć na skwerze położonym u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki. W dniach 3 - 24 sierpnia poznaniacy i poznanianki mogli wyrazić swoje opinie o jego formie i lokalizacji - przeprowadzane były konsultacje społeczne.

Powstanie nowa konstytucja przestrzenna miasta?

Wszystko na to wskazuje. W środę Komisja Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji pozytywnie zaopiniowała propozycję przystąpienia do sporządzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Poznania. Teraz dalszymi losami projektu uchwały zajmie się Rada Miasta. Nastąpi to najprawdopodobniej 5 maja. 

Jerzyki wróciły do Poznania

W maju jerzyki wracają do swoich gniazd z zimowisk w Afryce. Widać je już także w stolicy Wielkopolski. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie może odbyć się coroczny (już czwarty) piknik "Powitanie jerzyka w Poznaniu". Nie oznacza to jednak, że Miasto rezygnuje z  działań, których celem jest zwiększenie populacji tych niezwykle pożytecznych ptaków.

"Bezpiecznym być" - finał finałów

"Bezpiecznym być" to nowy projekt Straży Miejskiej Miasta Poznania, który zakłada promowanie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych wśród dzieci ze Szkół Specjalnych Poznania. Finał konkursu, w którym uczniowie przygotowywali prace plastyczne tematycznie związane z zajęciami profilaktycznymi, odbył się 17 stycznia, w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 przy ul. Nieszawskiej. W miniony piątek odbył się finał finałów - prace konkursowe wystawiono w Urzędzie Miasta Poznania.