Najlepsi inwestorzy nagrodzeni

Po raz czwarty przyznano nagrodę Prezydenta Miasta Poznania w dziedzinie budownictwa: Architectus civitatis nostrae - Budowniczy naszego miasta. W tej edycji konkursu uhonorowano spółkę Skanska za budynek D w kompleksie biurowców Nowy Rynek oraz OKRE Development za Rynek Wildecki 3 i Saperską 30.

Architectus civitatis nostrae - budowniczy naszego miasta

Rusza czwarta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu. Tak jak w poprzednich edycjach jurorzy zwrócą uwagę na dokonania przedsiębiorców w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów usługowych oraz działań inwestycyjnych na terenach zdegradowanych. Zgłoszenia można wysyłać do 29 lipca.

Co może powstać przy ul. Roosevelta?

Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie terenów przy ul. F. Roosevelta. Mowa o działkach położonych równolegle do trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, pomiędzy Mostem Uniwersyteckim i ul. Libelta, nazywanych "dziurą toruńską". Nagrodzone koncepcje posłużą miejskim planistom do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.

Konsultacje dot. pomnika Smolenia

Pomnik Bohdana Smolenia ma stanąć na skwerze położonym u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki. W dniach 3 - 24 sierpnia poznaniacy i poznanianki mogli wyrazić swoje opinie o jego formie i lokalizacji - przeprowadzane były konsultacje społeczne.

Powstanie nowa konstytucja przestrzenna miasta?

Wszystko na to wskazuje. W środę Komisja Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji pozytywnie zaopiniowała propozycję przystąpienia do sporządzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Poznania. Teraz dalszymi losami projektu uchwały zajmie się Rada Miasta. Nastąpi to najprawdopodobniej 5 maja. 

Jerzyki wróciły do Poznania

W maju jerzyki wracają do swoich gniazd z zimowisk w Afryce. Widać je już także w stolicy Wielkopolski. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie może odbyć się coroczny (już czwarty) piknik "Powitanie jerzyka w Poznaniu". Nie oznacza to jednak, że Miasto rezygnuje z  działań, których celem jest zwiększenie populacji tych niezwykle pożytecznych ptaków.

"Bezpiecznym być" - finał finałów

"Bezpiecznym być" to nowy projekt Straży Miejskiej Miasta Poznania, który zakłada promowanie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych wśród dzieci ze Szkół Specjalnych Poznania. Finał konkursu, w którym uczniowie przygotowywali prace plastyczne tematycznie związane z zajęciami profilaktycznymi, odbył się 17 stycznia, w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 przy ul. Nieszawskiej. W miniony piątek odbył się finał finałów - prace konkursowe wystawiono w Urzędzie Miasta Poznania.