Ousmane Sow

Międzynarodowe Triennale Rzeźby Poznań 2006 "Wrażliwość"

10.10 – 31.10.2006

Ponad 200 prac autorstwa 75 rzeźbiarzy z całego świata eksponowanych będzie w ramach Triennale Rzeźby w CK "Zamek" w Poznaniu. Wystawy Triennale zajmą wszystkie przestrzenie wystawiennicze Zamku (hole, sale, dziedzińce - w sumie ponad 3000 metrów kwadratowych). Wielu z zaproszonych gości to znani rzeźbiarze z Francji, Belgii, Niemiec, Danii, Kanady, Polski, Senegalu, Japonii, Chin.

Impreza przygotowana przez CK Zamek przy wsparciu Władz Miasta Poznania.

Impreza, jedno z ważniejszy europejskich wydarzeń prezentujących rzeźbę współczesną, odbędzie się w tym roku po raz pierwszy w nowej formule - odtąd organizowana będzie co trzy lata, co wynika i z rozbudowania jej struktury, i z chęci dostosowania rytmu wystaw do charakteru pracy rzeźbiarzy. Złożą się nią indywidualne pokazy artystów zaproszonych przez kuratorów Françoise Monnin, François Dournes i Roberta Sobocińskiego oraz prezentacje konkursowe, do których zakwalifikowano 35 artystów z całej Europy od Estonii po Hiszpanię, wyselekcjonowanych spośród 200 nadesłanych aplikacji (nazwiska laureatów ogłoszone zostaną podczas wernisażu).

Wielu z zaproszonych gości to znani rzeźbiarze z Francji, Belgii, Niemiec, Danii, Kanady, Polski, Senegalu, Japonii, Chin. Warto wymienić takie nazwiska, jak: Bjørn Nordahl, Luo Xu, Dietrich Mohr, Axel Cassel, Nicolas Alquin, Ousmane Sow, Michael Schoenholtz. Polskę reprezentować będzie m.in. Magdalena Abakanowicz, jedna z najbardziej znanych polskich artystek. Specjalnie na Triennale swój projekt przygotował Faust Cardinali. Pracę "Pięćset tysięcy artystów" oglądać będzie można w Sali Kominkowej.

Wystawa czynna codziennie (z wyjatkiem poniedziałków) w godz. 11.00-19.00 (bilety: 5,6 zł) do 31 października. Wernisaż 10 października, godz. 18.00.

Zobacz www.zamek.poznan.pl