foto

Koncert - Mariusz Lubomski

2013-08-14 ( środa )
21:00
CK Zamek, Dziedziniec Zamkowy, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Prochowiec i przykrótkie spodnie stały się swoistym stylem, do dzisiaj nieobcym ówczesnemu laureatowi Nagrody Operatorów dla Indywidualności Opolskiego Koncertu.

Lubomski występuje na scenie już 30 lat. Jego twórczość ma cechy, które nie są dziś w cenie. Kunszt, wręcz chorobliwe pragnienie obcowania ze sztuką, a także liryczny wymiar - tak często dziś spłycany i powierzchowny. - Wchodzę kiedyś do klubu "Niebo" i oczywiście zaczynam przysłuchiwać się serwowanej z głośników muzyce - opowiada Lubomski. - Myślę sobie: "niezłe, tylko szkoda że nagrane w studio". Wsłuchiwałem się oczywiście w swój własny album i zacząłem tęsknić za koncertowymi nagraniami, za tym spotkaniem i emocjami, których bez publiczności nigdy się nie doświadczy.
Stąd między innymi pomysł, aby zarejestrować występ na żywo. Na "Lubomski w Trójce. Again" znalazło się 17 piosenek nagranych w listopadzie ub.r. na koncercie w Muzycznym Studiu Polskiego Radia oraz filmowa wersja wydarzenia na DVD. Teksty do większości utworów napisał Sławomir Wolski, ale Lubomski przygotował również ciekawe aranżacje piosenek Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty.

Bilety: 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny).

Zobacz www.zamek.poznan.pl