Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Chiny Symfonicznie - Koncert ODWOŁANY!

2015-03-09 ( poniedziałek )
19:00
Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Wieniawskiego 1, Poznań

UWAGA KONCERT ODWOŁANY!

BILETY NALEŻY ZWRACAĆ W PUNKTACH NABYCIA ZA OKAZANIEM DOKUMENTU ZAKUPU.

Koncert będzie podróżą po Chinach, podczas której rolę przewodnika pełnić będzie red. Jacek Wan. Opowiadać on będzie o kulturze, tradycji i historii Państwa Środka. Orkiestra wykona tradycyjne utwory muzyki chińskiej - z prezentacją kilku dawnych instrumentów, fragmenty z opery pekińskiej - z prezentacją elementów kostiumów i masek, a także utwory współczesnych kompozytorów chińskich. Ponadto w programie pojawią się również utwory należące do kanonu klasycznej muzyki europejskiej, w tym polskiej. Dodatkowym elementem wzbogacającym koncert będzie prezentacja multimedialna ukazująca piękno przyrody oraz zabytki Chin.
Orkiestra symfoniczna China Opera and Dancing Drama House z Pekinu jest obecnie jedną z najbardziej znaczących orkiestr w Chinach. Podlega ona bezpośrednio pod Ministerstwo Kultury i śmiało można określić ją jako produkt krajowy stanowiący zarówno markę, jak i wizytówkę Chin.
Dyrektorem artystycznym orkiestry jest Peng Jiapeng. Do tej pory współpracowali z nią tak znakomici artyści, jak Guo Lanying, Zhao Quing, Chen Ailian. W swoim dorobku posiada realizację wielkich europejskich dzieł operowych: "Madame Butterfly", "Tosca", " La Traviata", jak i liczne dzieła należące do klasyki i tradycji opery chińskiej: "Bai Mao Nv", "Xiao Er Hei Jie Hun".
Koncerty orkiestry wielokrotnie uświetniały wydarzenia najwyższej rangi państwowej, w tym wizytę byłego Prezydenta USA Billa Clintona w Chińskiej Republice Ludowej, a także międzynarodowe wydarzenia społeczne i kulturalne, jak Dongfanghong ("The East Is Red"), Asian Games, International Art Festival, International Chorus Festival.

Bilety w cenach 35, 50 i 70 zł.