a

Koncert - Grubson

2015-04-10 ( piątek )
20:00
Eskulap Akademickie Centrum Kultury, ul. Przybyszewskiego 39, Poznań

Pierwsza styczność GrubSona z kultura Hip-Hop & Rap odbyła się w 1993r. Zawdzięcza to swemu starszemu bratu - Hudemu , który promował ta niesamowita kulturę w rodzinnym mieście Rybnik prowadząc pierwsze imprezy tzw. "Rapoteki" z kaset magnetofonowych.

Na przełomie 2003/2004 r. GrubSon wypuszcza swój solowy nielegal - GrubSon - "N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa) a wraz z nim jeden klip promujący płytę. Na albumie zamieszczone były kawałki w klimatach Hip-Hop, Ruffneck oraz Dancehall (bitami zajął się GrubSon). W tym samym czasie współpracuje on z MC ZyebOneKilla tworząc "2G" (Dwóch Grubasów). Po wygranym konkursie na najlepszy numer do bitu gliwickiego producenta Dino (D.N.O.) szybko dochodzi do współpracy.

Co raz więcej koncertów, co raz więcej nagrywek, co raz więcej znajomości. Na jednej z gliwickich bib GrubSon poznaje ekipę BEZKRES do której zostaje przyjęty tworząc Wspólny Mianownik Sound System (www.myspace.com/wspolnymianowniksound). GrubSon dostrzega sile i energie jaka wypływa z Reggae oraz Dancehall nie zapominając oczywiście o swoich hip-hopowych korzeniach. Nieustanne nagrywki oraz koncerty tworzą silna więź miedzy chłopakami a ich produkcje zaczynają trafiać do coraz szerszej publiczności. W tym samym roku czyli 2005 GrubSon pracuje nad drugim solowym albumem. Poznaje Metrowego, który również dołącza do W.M.S.S. tworząc koncertowy duet GrubSon&Metrowy. Poza swoja płyta, produkuje on bity dla różnych ekip z Polski.

Kawałki pt. "Bilet" oraz " Witamy Na Śląsku" umieszczone na forum reggae w 2006r. sprawiły, ze GrubSon zaczął współpracować z Łódzkim producentem MMF (DreadSquad) gdzie również miała wyjść na rynek jego pierwsza legalna płyta wydana w wytworni Marka. W okolicznościach takich a nie innych nie dochodzi to jednak do skutku.

GrubSon nie tracąc czasu skupia się na swoim dwupłytowym albumie oraz produkuje mixtape'y, instrumentale oraz nielegale nagrane u siebie w domu pod nazwa "Unleashed&Remixed". Majac sporo materialu poznaje on DJ FEEL-X'a i przechodzi do jego wytworni "Sila-Z-Pokoju". Podobne szalone charaktery wspomnianych dwóch typów zwiastują dobra współprace.

W 2007 roku po wygranym konkursie na trzecia producencka płytę Magiery i L.A., GrubSon nagrywa kawałek na płytę KODEX III.

W rok później Grubson zmienia "stajnię" tym razem na MaxFloRec, światło dzienne ujrzał debiutancki album "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" artysta błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka". Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną.

W 2013 roku Grubson wyruszył w trasę z Jamalem (RudeboyTour), przy okazji której pojawił się singiel o tym samym tytule. Utwór "Rudeboy Tour" z gościnnym udziałem Jareckiego znalazł się na Muzycznej Bombce MaxFlo. W tym samym czasie artysta nawiązał współpracę z live bandem Sanepid, z którym nadal koncertuje.

16.06.2014 r. nakładem wydawnictwa MaxFloRec ukazuje się płyta "Punkt Widzenia" Jareckiego i BRK, na której GrubSon udziela się jako producent i DJ TwardyKark.

4 marca 2015r. to data premiery 3. studyjnego (legalnego) albumu GrubSona zatytułowanego "Holizm". Promują go 3 single ("Złota Kula", "Sanepid" oraz "Jedna z planet") w których, oprócz Jareckiego, pojawiają się bardzo ciekawi goście - Krzysztof Zalewski i Marcelina - na codzień zajmujący się muzyką alternatywną.