Wydarzenia na planie Pokaż na planie
obraz - Ukrzyżowanie

Wykład z cyklu Świat obrazów. Franz von Stuck, Ukrzyżowanie.

2015-04-11 ( sobota )
11:15
Galeria Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego, Al. Marcinkowskiego 9, Poznań

Franz von Stuck, Ukrzyżowanie
Wykład wygłosi dr Maciej Broniewski (MNP)

Cykl spotkań prowadzony, z przerwą, od 13 sezonów przez Beatę Salamon ma na celu szeroką prezentację dzieł z kolekcji Galerii Malarstwa i Rzeźby MNP.

Świat obrazów to cykl wykładów o wieloletniej tradycji, mający na celu szeroką prezentację dzieł z kolekcji muzeum. Adresowany przede wszystkim do widzów dorosłych, jest również otwarty dla młodzieży. Wykłady zawsze odbywają się w galerii przy wybranych dziełach. Każdego roku widzowie poznają inny fragment ekspozycji poprzez omawiane obrazy.

Głównym założeniem cyklu jest sprawienie, aby muzealne obiekty zaczęły funkcjonować w szerszym kontekście. W związku z tym każdemu sezonowi patronuje nadrzędne hasło związane z konkretną epoką historyczną lub pojęcie z dziedziny kultury. Zapraszani goście oraz pracownicy muzeum w czasie godzinnych wykładów przybliżają publiczności wybrane obrazy, odkrywając równocześnie ich związki z życiem i kulturą danej epoki. Wykładowcy reprezentują różne dziedziny nauki, nie zawsze kojarzące się z malarstwem, dzięki czemu widzowie mają okazję spojrzeć na obrazy z zaskakującej niekiedy perspektywy. 

Cykl prowadzi Beata Salamon

Wstęp wolny!

Zobacz www.mnp.art.pl