plakat

75. Bajeczna niedziela u Raczyńskich - czyta Ewa Bukowska

2015-04-19 ( niedziela )
Sala 1, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań

Ewa Bukowska przeczyta fragmenty autorskich opowiadań Przygoda słonia oraz Ja to ja, Ty to ty

Wstęp na bezpłatne zaproszenia do odbioru od 11 kwietnia 2015 r. w Bibliotece dla dzieci przy Al. Marcinkowskiego 23/24 oraz w CIM ul. Ratajczaka 44.

Ewa Bukowska
Od czasu debiutu w filmie Kroll Władysława Pasikowskiego aktorka zagrała w kilkunastu filmach i serialach, a najważniejsze to Lato miłości Feliksa Falka i Wrony Doroty Kędzierzawskiej. Od 2013 r. można oglądać ją w roli Edyty w serialu M jak Miłość. Jest też producentką filmów Sukces i Blok.pl, scenarzystką i reżyserką filmu Powrót.

W trakcie Bajecznej Niedzieli zaprezentuje fragmenty swoich opowiadań dla dzieci, o których sama tak mówi:
Skąd się bierze mądrość? Zaczyna się od myślenia, czyli filozofowania. Filozofować, to trochę tak, jak marzyć, bujać w obłokach, a to dzieci potrafią najlepiej na świecie. Moje bajki to takie właśnie filozofowanie, w którym pomagają mi synowie - Marcin i Szymon. To oni mnie inspirują i zadają mi pytania, na które próbuję odpowiadać za pomocą bajek. A nasz cel jest zawsze taki sam - poszukiwanie prawdy.