a

Festiwal Najlepszych Restauracji, czyli Poznan Restaurant Week

2015-10-23 ( piątek ) – 2015-10-31 ( sobota )
Poznań

Kategoria: Inne

Festiwal Najlepszych Restauracji, czyli POZNAN RESTAURANT WEEK. W największym i najważniejszym restauracyjnym święcie, oprócz 24 restauracji z Poznania, udział weźmie ponad 150 najlepszych Restauracji w najważniejszych polskich miastach, oraz po raz pierwszy na terenie Aglomeracji Śląskiej. Jesienna edycja RESTAURANT WEEK inspirowana jest lokalnymi smakami i składnikami.

Festiwal najlepszych restauracji RESTAURANT WEEK odbywa się od 2014 roku, w Poznaniu to jego 2 edycja. Uczestniczą w niej starannie wybrane, najlepsze i najbardziej autorskie Restauracje z naszego miasta. To święto rosnącego poziomu lokalnej sceny restauracyjnej oraz niepowtarzalna okazja na poznanie wyróżniających się Restauracji w ich festiwalowym, popisowym wydaniu. Misją Festwalu jest wspieranie rozwoju oraz promocja poznanskiej wysokiej jakości sceny restauracyjnej poprzez cykliczne, konsekwentne przybliżanie jej Gościom.

W krótkim czasie RESTAURANT WEEK na stałe wpisał się w kalendarz ważnych miejskich wydarzeń w Polsce. Zainteresowanie wcześniejszymi edycjami festiwalu znacznie przerosło oczekiwania organizatorów; wzięło w nich udział już ponad 40 tyś. Gości, z czego 6 tysięcy podczas pierwszej edycji w Poznaniu.

Uczestniczące Restauracje na festiwal przygotowują popisowe trzydaniowe doświadczenie restauracyjne (przystawka, danie główne, deser) w promocyjnej cenie 39PLN, mogą więc w pełni opowiedzieć swoją historię. Nowością jest idea przewodnia festiwalu, którą w tej edycji będzie lokalność - zarówno Wielkopolskie tradycje kulinarne, jak i składniki. Restauracje przygotowują więc dania i menu kreatywnie inspirowane Wielkopolską kuchnią i świeżymi, regionalnymi produktami.

Informacje i rezerwacja stolików

Plakat